Esileht - Sümfooniaorkester

SümfooniaorkesterTallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel, kelle missiooniks on luua ülikoolide juurde ja mujalegi harrastusprintsiibil töötavaid sümfooniaorkestreid. Teisisõnu püütakse ellu äratada traditsiooni, mis hääbus 1960.–1970. aastatel ja mis praegu Eestis puudub, aga mujal Euroopas on väga levinud.

Dirigentide Martin Sildose ja Jüri-Ruut Kanguri juhatusel mängib orkestris ligi 50 Tallinna Ülikooli üliõpilast, vilistlast ja töötajat. Lühikese tegevusaja jooksul on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik. Orkester on koostööd teinud ülikooliorkestritega Lätist, Leedust ja Saksamaalt ning üliõpilaskooriga Hollandist.

Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester on Tallinna ainus harrastusprintsiibil tegutsev täiskasvanute sümfooniaorkester, mis on repertuaarilt ja tegevusväljundilt tugev kontserdikollektiiv ning professionaalse sümfooniaorkestri kõlaga. Orkestri esimesed esinemised olid 2013. aasta sügisel Tallinna Ülikooli doktorite  promoveerimisaktusel ja jõulukontserdil ning need pälvisid palju kiidusõnu nii ülikooli liikmetelt kui ka professionaalsetelt muusikutelt. Aktiivse mitmekesise ja mahuka kontserttegevuse eest tunnustati orkestrit 2015. aastal Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia ja Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti tiitliga aastatel 2015 ning 2017.

Tulemas:
 • Jõulugala, solist Kalle Sepp (14.-16. detsember Saku suurhallis)
 • Estraadilainel, solistid Kaire Vilgats ja Kalle Sepp, õhtujuht Veiko Tubin
  • 17. detsember kell 17 Pärnu Kontserdimaja
  • 18. detsember kell 19 Estonia Kontserdisaal
  • 20. detsember kell 19 Vanemuise Kontserdimaja
  • 21. detsember kell 19 Jõhvi Kontserdimaja
 • Suur volbrikontsert, solist Marten Altrov (klarnet) 30. aprillil 2018 Estonia Kontserdisaalis