• Jaan-Mati Punningu nimelise stipendiumi sai doktorant Oliver Koit

19.04.2018 15:45

Eesti Geograafia Seltsi üldkoosolekul anti üle Jaan-Mati Punningu nimeline stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Oliver Koit.

Loe edasi
  • Doktoritöö aitab prognoosida kliima soojenemise mõju rannikutele

17.04.2018 09:00

Täna, 17. aprillil kell 12 kaitseb Tallinna Ülikoolis doktoritööd loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Kadri Vilumaa, kes uuris vallistikega rannikumaastike kujunemist ja arengut. Autor leidis, et tormi-ajuveest mõjutatud rannikud on ideaalsed alad mineviku sündmuste, sealhulgas tormisuse, detailseks uurimiseks. Olulisemate sündmuste jäljed on vanades vallides hästi säilinud tänu pidevale maakerkele ja tõusu-mõõna puudumisele.

Loe edasi
  • Daniele Monticelli: See on ainult algus, jätkame võitlust!

16.04.2018 13:36

Tallinna Ülikool oli 14. aprillil toimunud Teadumarsil esindatud nii rohkearvuliste liikmete kui ka sõnakate ettekannetega. Meie humanitaarteaduste instituudi professor Daniele Monticelli rääkis Eesti teaduse ja teadlaste olukorrast ning kollektiivse lähenemise olulisusest neid puudutavas ühiskondlikus arutelus. Avaldame tema kõne täismahus.

• Liisi Keedus: teadlaste lahkumise põhjus peitub riigi prioriteetides

16.04.2018 13:04

Tallinna Ülikool oli 14. aprillil toimunud Teadumarsil esindatud nii rohkearvuliste liikmete kui ka sõnakate ettekannetega. Meie humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Liisi Keedus rääkis põhjustest, miks on välismaal töötavatel Eesti teadlastel tihtipeale keeruline tagasi tulla. Avaldame tema kõne täismahus.

Loe edasi
  • Krista Kodres: Valitseb aegunud arusaam humanitaar- ja sotsiaalteaduste rollist

16.04.2018 12:00

Tallinna Ülikool oli 14. aprillil toimunud Teadumarsil esindatud nii rohkearvuliste liikmete kui ka sõnakate ettekannetega. Meie humanitaarteaduste instituudi vanemteadur ja Eesti Kunstiakadeemia professor Krista Kodres pööras tähelepanu sotsiaalteaduste ja humanitaarteaduste suhtele ning nende rollile ühiskonnas.

Loe edasi
  • Teadlane teab: Kas muinaseestlased tundsid kirja? (Marika Mägi)

16.04.2018 10:36

Miks muinaseestlased ei tundnud kirja? Või ikkagi tundsid? Kuidas tehti muinasajal märkmeid? Küsimustele vastab Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur Marika Mägi.

• Doktoritöö: Mereväe roll Vabadussõjas ei piirdunud üksnes lahingutegevusega

13.04.2018 09:14

13. aprillil kaitseb doktoritööd Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi doktorant Arto Oll, kelle töö on esimene akadeemiline uurimus Vabadussõja-aegsest Eesti mereväest. Töö tulemusena võib väita, et Vabadussõja-aegsed sündmused merel ühes riikliku merenduse organiseerimisega mängisid väga tähtsat rolli Eesti Vabariigi püsimajäämisel sõjategevuses Nõukogude Venemaa vastu. Mereväe roll ei piirdunud siinjuures mitte üksnes lahingutegevusega, sest väeliik täitis ja reguleeris Vabadussõjas tervet Eesti riiklikku merendust.

Loe edasi
  • Teadlane teab: Kuidas masinad meid tundma õpivad? (Romil Rõbtšenkov)

09.04.2018 10:05

Tänapäeval on arvutid võimelised koguma, organiseerima ja töötlema suurel hulgal andmeid. Andmed on mahult ja keerukuselt tervikuna ületanud selgelt arusaadavuse piiri traditsioonilise andmeanalüüsi tegemiseks, teab Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi tarkvaratehnika õpetaja Romil Rõbtšenkov.

Laen uudiseid...