Esileht

Tallinna Ülikooli külastab mainekas poliitikateaduste professor Marius Busemeyer

01.10.2017

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituuti külastab nädala lõpus tunnustatud saksa professor Marius Busemeyer. Ta peab seminari teadlastele, kes soovivad taotleda maailmatasemel ERC (European Research Council) alustava teadlase granti.  

Busemeyer on Konstanzi Ülikooli poliitikateaduste professor. Tegemist on maineka teadlasega, kes veab nn teadlaste Nobeli väärilist uurimisrühma – Euroopa Teadusnõukogu rahastud ERC Starting Grant’i INVEDUC, mis keskendub hariduskulutustele Euroopas, sellega seotud avalikule arvamusele ja selle rollile poliitikakujundamises.

Marius Busemeyeri majandus- ja õigusteaduslik taust võimaldab tal hariduspoliitikale läheneda poliitökonoomiliselt – riigi hariduskorraldus kui oluline osa riigi arengu- ja majanduspoliitikast. Ta on juhtinud tähelepanu sellele, kas ja miks hariduspoliitikat tuleb analüüsida heaoluriigi arengute võtmes, mitte eraldiseisvana.

Ühiskonnateaduste instituudi avaliku poliitika lektori Triin Lauri sõnul on tal hea meel, et nõnda tunnustatud inimene on tulemas oma kogemusi jagama. „Olles aastaid õpetanud nii hariduspoliitikat kui andnud avalike poliitikate loenguid,  lugenud loengutes ja seminarides vaimustusega Marius Busemeyer’i selleteemalisi artikleid ja uuringuid, on tema visiit eriliselt elevust tekitav ja rõõmu pakkuv sündmus,“ sõnas ta.

Seminar toimub 6. oktoobril kell 14-15.30 Tallinna Ülikoolis (A-224). Seminarile on oodatud eelkõige ülikooli järeldoktorid ning samuti laiem kuulajaskond, kes sooviks tulevikus proovida võita Euroopa üht prestiižikamat teadusgranti. Registreerumiseks palume saata e-kiri oma nime, kraadi, ametinimetuse ja asutuse infoga e-posti aadressil marleen.allemann....at....tlu.ee

Lisainfo:

Marili Anso