Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

Euroopa integratsiooniteemaline konverents tõi kokku kogumi eksperte

12.02.2018

Eelmise nädala lõpus toimus Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi poolt korraldatud rahvusvaheline konverents „Europe in Hard Times – What’s to be Done?“ Tegemist oli erakordse akadeemilise konverentsiga, kuhu kogunes väga lugupeetud kogum eksperte ja mõtlejaid, kes arutlesid ühel põletavamal ja aktuaalsemal teemal tänases Euroopas: milline peaks olema edasine Euroopa integratsiooni vorm ja sisu. 

Konverentsil otsiti vastust küsimusele, millist Euroopat me soovime? Kuidas mõjutab Brexiti inglaste tulevasi õigusi? Mida tähendab demokraatlik otsustamine ning kuidas see toimub EL-is? Kas on õiglane kritiseerida EL-i millegi eest, mida ta teha ei saa?  Mida tuleks teha, kui me soovime ühelt poolt säilitada Euroopa integratsioonist alguse saanud tsiviliseerivat protsessi, kuid teisalt hoida kontrolli all ka oma avalikku elu ja saatust nii töötajate kui Euroopa Liidu kodanikena?

Konverentsil rääkisid kaasa Renaud Dehousse - Euroopa Ülikool-Instituudi president ja Euroopa õiguse professor, Giandomenico Majone – Euroopa Ülikool-Instituudi emeriitprofessor, Chris Bickerton Cambridge’i Ülikoolist, Hauke Brunkhorst Flensburgi Ülikoolist, Christian Joerges Hertie Riigiteaduste Koolist, Agustin Menéndez – León ülikooli professor ja European Law Journal toimetaja , Rein Müllerson Tallinna ülikoolist, Pavlos Eleftheriadis Oxfordi ülikoolist, Massimo La Torre –  "Magna Graecia", Catanzaro Ülikooli õigusteaduskonna professor ning Tallinna Ülikooli Euroopa õiguse külalisprofessor, John Erik Fossum Oslo Ülikoolist, Fritz W. Scharpf –  Max Plancki Sotsioloogia Instituudi emeriitprofessor, Dieter F. Grimm Berliini Humboldti Ülikoolist ning Yale´i Õigusteaduskonnast, Andrew Moravcsik Princetoni Ülikoolist ning Siim Kallas – endine Eesti peaminister ja Euroopa Komisjoni asepresident.

Edukalt kulgenud konverentsi võttis kokku ühiskonnateaduste instituudi direktor Indrek Graubeg, kes sõnas, et integratsiooniteemaline diskussioon ühiskonnas kindlasti jätkub, ettekandjad pakkusid mitmeid viise ja lahendusi, kuidas tulevikus siit edasi liikuda. 

Konverentsi programm on nähtav Tallinna Ülikooli koduleheküljel.

Ettekandeid on võimalik järgivaadata Tallinna Ülikooli youtube kanalist.

Vaata pilte konverentsist.