Esileht - ÜLIKOOL - Pressikeskus - Avalikud sündmused

Teaduspäev Tallinna Ülikoolis

Toimub: 29.09.2017, kell 12:00-18:00
Koht: Tallinna Ülikool

Septembri viimasel nädalal toimub üle-euroopaline Teadlaste Öö festival, mis kulmineerub reedel, 29. septembril. Sel puhul tähistame üht suurimat teadust populariseerivat sündmust ka Tallinna Ülikoolis – teaduspäevaga!

Kell 12-13.30 (ruum S-219/220). Inimeste äratundmist käsitlev töötuba. Tallinna Ülikooli psühholoogia õppesuuna magistrandid räägivad nägude tajumisest ning teguritest, mis mõjutavad isiku äratundmise täpsust. Töötoas on võimalus harjutada isikute kirjeldamist ning seda, kuidas teadusuuringu raames valitakse inimesi võimalike kahtlusaluste hulka. Mahub kuni 16 inimest.

Kell 13.30-15 (ruum A-213). Värvide kirev maailm - (keele)teaduslikult! Avastame värvide maaima ja arutleme, kuidas tekivad värvide nimetused eri keeltesse ning kas mõnes kultuuris on punane ikka punane? Katsetame, mis asjad tulevad meelde vaid koos värviga? Töötuba korraldab keeleteadlane Mari Uusküla. Töötuba toimub Õpikeskuse arvutisaalis. Mahub kuni 25 inimest. 

Kell 15-16 (ruum M-340). Teadusinfo kasutamise eetika. Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu tuleb külla ja küsib, mis on plagiaat ja miks on see teadusmaailmas nii tõsine rikkumine? Kuidas kasutada tundlikku infot uurimistöös ning kuidas teha teadust nii, et see kedagi ei kahjustaks? Kas on olemas ka seadusi, mis neid küsimusi reguleerivad? Tule ja saa teada! Sind ootavad TLÜ Akadeemilise Raamatukogu peareferendid Sigrid Mandre ja Tambet Teder. Mahub kuni 24 inimest. 

Kell 16-17 (ruum M-133). "Teaduslikult tõestatud". Kas ja kui palju saame usaldada teaduslikke uuringuid? Milliseid lõkse võib meile seada andmete või teadusuuringute väär tõlgendamine? Kas avaandmed oleksid abiks? Töötuba viivad läbi doktorant ja teadusajakirjanik Arko Olesk ning lektor Esta Kaal. Mahub kuni 20 inimest.

Kell 17-18 (ruum M-133). Loomade õigused ajaloos. Võtame luubi alla ka loomade õigused ja olukorra 19. sajandil. Küsime, mis on loomaõigus ja kust see alguse sai? Millele pöörati loomakaitsel erilist tähelepanu? Arutame, kas loomadel peaksid olema samasugused õigused nagu inimestel - õigus elule ja õigus mitte elada vangistuses? Vaatame, kuidas on loomade kaitsmine ajas muutunud ja kuhu oleme tänaseks välja jõudnud? Töötoa eestvedaja on humanitaarteaduste instituudi professor Ulrike Plath. Mahub kuni 20 inimest.

Registreeri end hiljemalt 27. septembril ning märgi enda nimi ka töötubades olevatele registreerimislehtedele. Usinamad kohalkäijad saavad premeeritud! Registreeri end esimesel võimalusel, kuna sündmustel on osalejate piir! 

Kui selgub, et sa siiski ei saa osaleda, palun anna kindlasti teada, et saaksime kohta pakkuda kellelegi teisele. Registreeri: tlu.ee/TeadlasteÖö ja jälgi meid ka Facebookis

Lisainfo: 

Kerli Onno