Esileht - ÜLIKOOL - Üldtutvustus - Avalikud sündmused

Koht: Tallinna Ülikooli õppehoone, Räägu 49, Tallinn

__thumb_-2-mõtlevad-käed-2018-meilipäis(2).jpg

Toimumisaeg:            19. jaanuar 2018, kell 9.30-19.00
Koht:            Tallinna Ülikooli õppehoone, (Räägu 49 aulas, Tallinn)

Kõik praegused ja endised käsitöö, kodunduse ning töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajad, eriala vilistlased, õppejõud, tudengid ja teised huvilised! Ootame teid konverentsile „Mõtlevad käed“, mis on pühendatud tööõpetuse õpetajate ettevalmistuse 60. aastapäevale Tallinna Ülikoolis. Konverents toimub 19. jaanuaril 2018 Räägu 49 õppehoones (ruum 401).

Konverentsi eesmärk on väärtustada käelise tegevuse õpetamise olulisust ja vajalikkust üldhariduses ning järjepideva akadeemilise ettevalmistuse andmist valdkonna õpetajatele Tallinna Ülikoolis.

Konverentsil antakse ülevaade Tallinna Ülikooli tehnoloogiavaldkonna aineõpetuse arengutest ja kaasaegsetest suundadest, tutvustatakse üliõpilaste ja õppejõudude ainealaseid uuringuid. Konverents lõppeb õhtuse programmiga.

Konverentsile on vajalik eelregistreerimine. Registreerimine avatud!

KONVERENTSI AJAKAVA

9.30-10.30 Registreerumine ja hommikukohv

10.30-11.00 Konverentsi avasõnad – Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land ja Loodus- ja terviseteaduste instituudi direktor Ruth Shimmo

11.00- 12.30 Plenaar

• Ene Lind, PhD – Tallinna Ülikooli tööõpetuse õppekavade muutused ajas.
  • Inge Raudsepp – Suunad põhikooli õppekava arengus.
  • Aleksander Pulver – Evolutsioon, käelisus ja aju funktsionaalne asümmeetria.

12.30-13.30 Lõuna

13.30-15.00 I sessioon (A,B,C erinevates ruumides)

A tuba: Meetodeid ja ideid tunniks

• Andry Kikkull, PhD, diskuteerib Vjatseslav Makarovi diplomitööd – Torulukksepa töövõtete rakendamine töö- ja tehnoloogiaõpetuses.
  • Tiia Artla, TLÜ Loodusainete ja tehnoloogia didaktika suuna käsitöötehnoloogiate ja rahvakunsti lektor. Teemaks – Erialasid Lõimiv Uuendus ülikoolihariduses - interdistsiplinaarsest õppest Kaasava ELU näitel.
  • Inga Veskimägi – Funktsionaalne lugemisoskus ainealaste oskuste kujunemise toetajana.

B tuba: IKT kasutamisest tööõpetusest

• Eva Veeber – Õpetajate arusaam IKT kasutamisest.
  • Timo Varblas – Läbi video õpetav õpilane.
  • Marja Mõistlik – Ümberpööratud klassiruumi õppemeetodi kasutamine töö- ja tehnoloogiaõpetuse tunnis.

C tuba: Uuringuid aineõpetajatest

• Kristi Paas – Õpetajate arvamused käsitöö ja kodunduse õpetaja olemusest.
  • Ene Lind diskuteerib Anne Vahteri diplomitööd – Õpilaste nägemus heast käsitöö ja kodunduse õpetajast.
  • Aron Lips – Tööõpetusõpetajate eelistused õppematerjalide kasutamisel.

15.00-15.30 Kohvipaus

15.30-17.00 II sessioon

• Andry Kikkull – Rakenduslike teadmiste kujundamine tööõpetuse kaudu.
  • Tiina Vänt – Ainenimetuse kasutamisest koolides.
  • Jaana Taar – Sotsiaalsed oskused rühmatöö läbiviimisel.
  • Aasta põhikooli õpetaja 2017 Lauri Viliberti tervitus.
  • Päeva kokkuvõte.
  • Autasustamine ja tänusõnad.

17.00-19.00 Bankett

JUUBELIKONVERENTSI NÄITUSED

Aastapäeva raames on avatud Räägu 49 õppehoones eriala tudengitööde pop-up näitus ning lektor Tiia Artla ja Mati Mõttuse ühine autorinäitus "Lihtne ja soe. Suguvõsa", mis on avatud Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis (Pikk 22, Tallinn) 02.01.-22.01.2018.

Registreeri end konverentsile SIIN!

Konverents on tasuline. Osalustasu 23 EUR, TLÜ üliõpilastele 5 EUR. Hind sisaldab konverentsi, kohvipause, suupisteid, õhtust meelelahutust ning buffet-õhtusööki.

• Registreerimine toimub TÕIS-keskonnas, kohustuslik ettemaks arve alusel. Makse laekumine kinnitab osalemist
  • Tudengid registreeruvad kohapeal ja maksavad sulas.
Konverentsil osalejad saavad TLÜ 8 tunnise täiendkoolituse tõendi (kontaktõpe 8 tundi).

Lisainfo:

__thumb_-2-QR konverents.png