Hommikukohv

Tallinna Ülikooli hommikukohvid on just selline hetk päevast, mil saad hetkeks aja maha võtta. Seda ükskõik, kus - kodus, kontoris või looduses. Vestleme huvitavate inimestega, rüüpame kohvi ja arutleme küsimuste üle, mis igaühel meist tekkida võivad.

Igal hommikukohvil kaasavad Zoomi vahendusel Sind oma vestlusse paar-kolm meie ülikooli kolleegi. Räägime teemadel, mis puudutavad ennekõike meie tervist ja mõjutavad seeläbi ka igapäevaelu. Seda selleks, et aidata keerulistel aegadel paremaid lahendusi kaaluda ja eluga kergemalt edasi liikuda.

Toimunud hommikukohvid

13. november, kell 9–10
DTI töökeskkonnavolinik Triinu Jesmin, VITS asutaja ja tegevjuht Jaanika Jelistratov

5. november, kell 10-11
Piret Jamnes, Ruth Shimmo ja Helen Joost

Kaugtöö ei ole ülikoolis võõras, kuid nii ulatuslikult ei ole me seda varem kogenud, nagu eriolukorra ajal. Tänaseks on kaugtöö tegijaid meie seas palju, ent sellegipoolest on suur osa töötajaid selgelt kontoris töötamise usku. Mida tähendab selline olukord juhile, kus osad kolleegid on kontoris, teised aga eemal? Kas virtuaalse meeskonna juhtimine erineb millegi poolest oluliselt? Milliseid praktilisi soovitusi meeskonnatunde hoidmiseks ka kaugtööl on senisest kogemusest jagada?

16. september, kell 9-10
Katrin Saks, Kairi Koort ja Toomas Toomsoo

Milline on arsti vaade haigusele? Miks praegu on COVID-19 viiruse kulg kergem kui kevadel ja kas see ka nii jääb? Milline on haiglate valmisolek juhul kui olukord muutub? Ja muidugi see igivana küsimus - miks üldse ja kui jah, siis kuidas kanda maski? Kas kanda ühekordset või mitmekordset? Just neil teemadel Tallinna Ülikooli BFMi külalisõppejõud Katrin Saks, Tallinna Ülikooli süsteemibioloogia lektor Kairi Koort ja Tallinna Ülikooli külalisprofessor Toomas Toomsoo kohvitassi kõrval vestlevadki.

11. september, kell 10-11
Tiiu Meres ja Aleksander Pulver

Esimese hommikukohvi fookuses on ärevus ja sellega toimetulek. Psühholoog ja Tallinna Ülikooli töötajate nõustaja Tiiu Meres ning Tallinna Ülikooli isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulver arutlevad muuhulgas, mida saab ülikoolis teha, et inimeste ärevus väheneks ärevatel aegadel. Just lähisuhted ja sotsiaalne toetus on ärevatel aegadel suurim kaitsev tegur. Samamoodi on organisatsioonides oluline koostunde loomine ja tajutud organisatsioonilise toetuse väljendumine.


Hommikukohvidele on oodatud ennekõike meie töötajad ja tudengid.
Ent kui Sa seda ei ole, siis oled samuti teretulnud!

Kõik hommikukohvid salvestatakse ja tehakse kättesaadavaks siinsamal veebilehel.

Oma idee ja ettepanek edasiste hommikukohvide esinejateks ning teemadeks saada personal@tlu.ee.

Kohvitamiseni!