Hommikukohv

Tallinna Ülikooli hommikukohvid on just selline hetk päevast, mil saad hetkeks aja maha võtta. Seda ükskõik, kus - kodus, kontoris või looduses. Vestleme huvitavate inimestega, rüüpame kohvi ja arutleme küsimuste üle, mis igaühel meist tekkida võivad.

Igal hommikukohvil kaasavad Zoomi vahendusel Sind oma vestlusse paar-kolm meie ülikooli kolleegi. Räägime teemadel, mis puudutavad ennekõike meie tervist ja mõjutavad seeläbi ka igapäevaelu. Seda selleks, et aidata keerulistel aegadel paremaid lahendusi kaaluda ja eluga kergemalt edasi liikuda.

Järgmised hommikukohvid

22. jaanuar kell 9–10
Ühiskonnateaduste instituudi teadlased Triin Roosalu ja Kadri Aavik koos vestlusjuhi Barbi Pilvrega

Kuidas vähendada soolist palgalõhet asutuse tasandil?

Et naised saavad teaduses ja kõrghariduses töötades meestest vähem palka, paistab hõlpsasti silma näiteks ETAG-i soolõime statistikast või Rektorite Nõukogu ülikoolide töötasude struktuurist, mis on ametlik ja avalik info. Miks see nii on? Mida tuleks teha, et naissoost akadeemilise töötaja keskmine töötasu poleks madalam kui samal positsioonil oleval mehel? Ja kuidas juhtub, et  naised on madalamatel ametikohtadel üle-, kõige kõrgemal akadeemilisel astmel ja otsustuskogudes aga alaesindatud? 
Ülikooli hommikukohvil tutvustavad ühiskonnateaduste instituudi teadlased Triin Roosalu ja Kadri Aavik koos vestlusjuhi Barbi Pilvrega TLÜ uuringut „Soolise palgalõhe vähendamine“ (REGE, Reducing Gender Wage Gap. 2019–2021), mis kaardistab soolise palgalõhe põhjuseid ühiskonna, ettevõtte ja töötaja tasandil. Juttu tuleb ka sellest, mida saab teha asutus, et soolist palgalõhet vähendada. Arutame hommikukohvil koos, kas need soovitused võiksid sobida ka ülikoolis rakendamiseks. 22. jaanuaril kell 9-10 on kõik on oodatud kuulama, küsima ja vestlema!

Kui Sul on vestluspartneritele küsimusi, siis saada need aadressile rein.olesk@tlu.ee ja lisa teemareale „küsimus palgalõhe kohta“.

Zoomi link


Toimunud hommikukohvid

15. jaanuar kell 9–10
Jätkusuutliku arengu prorektor Helen Sooväli-Sepping ja BFM-i avalike suhete lektor Mart Soonik

15. jaanuaril kell 9 on kogu ülikoolipere oodatud juba tuttavasse Zoomi e-keskkonda, kus räägib seni tehtust ja tulevikuplaanidest Helen Sooväli-Sepping, kes tähistab 15. jaanuaril ühte aastat jätkusuutliku arengu prorektoriks olemist. Hommikukohvi fookuses on ülikooli roll ühiskonnas kestliku arengu mootori ja kiirendajana.


11. detsember kell 9–10
LTI psühholoogia lektor Arno Baltin ning Aja aeglustamise ühingu asutajaliige Kristjan Otsmann

Kaugtöö on muutunud meie elu igapäevaseks osaks. Seda võimalust kasutame järjest enam. Kaugtööl olles on oluline aja efektiivne kasutamine. Kuidas oma töist aega paremini planeerida? Kuidas toime tulla häirijatega kodustes tingimustes? Millal me oleme töötades kõige efektiivsemad? 
Reedel, 11. detsembril kell 9–10 räägivad virtuaalsel hommikukohvil LTI psühholoogia lektor Arno Baltin ning Aja aeglustamise ühingu asutajaliige Kristjan Otsmann ajajuhtimisest kaugtööl olles.

NB! Hommikukohvil on sünkroontõlge inglise keelde.

 


13. november, kell 9–10
DTI töökeskkonnavolinik Triinu Jesmin, VITS asutaja ja tegevjuht Jaanika Jelistratov


5. november, kell 10-11
Piret Jamnes, Ruth Shimmo ja Helen Joost

Kaugtöö ei ole ülikoolis võõras, kuid nii ulatuslikult ei ole me seda varem kogenud, nagu eriolukorra ajal. Tänaseks on kaugtöö tegijaid meie seas palju, ent sellegipoolest on suur osa töötajaid selgelt kontoris töötamise usku. Mida tähendab selline olukord juhile, kus osad kolleegid on kontoris, teised aga eemal? Kas virtuaalse meeskonna juhtimine erineb millegi poolest oluliselt? Milliseid praktilisi soovitusi meeskonnatunde hoidmiseks ka kaugtööl on senisest kogemusest jagada?


16. september, kell 9-10
Katrin Saks, Kairi Koort ja Toomas Toomsoo

Milline on arsti vaade haigusele? Miks praegu on COVID-19 viiruse kulg kergem kui kevadel ja kas see ka nii jääb? Milline on haiglate valmisolek juhul kui olukord muutub? Ja muidugi see igivana küsimus - miks üldse ja kui jah, siis kuidas kanda maski? Kas kanda ühekordset või mitmekordset? Just neil teemadel Tallinna Ülikooli BFMi külalisõppejõud Katrin Saks, Tallinna Ülikooli süsteemibioloogia lektor Kairi Koort ja Tallinna Ülikooli külalisprofessor Toomas Toomsoo kohvitassi kõrval vestlevadki.


11. september, kell 10-11
Tiiu Meres ja Aleksander Pulver

Esimese hommikukohvi fookuses on ärevus ja sellega toimetulek. Psühholoog ja Tallinna Ülikooli töötajate nõustaja Tiiu Meres ning Tallinna Ülikooli isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulver arutlevad muuhulgas, mida saab ülikoolis teha, et inimeste ärevus väheneks ärevatel aegadel. Just lähisuhted ja sotsiaalne toetus on ärevatel aegadel suurim kaitsev tegur. Samamoodi on organisatsioonides oluline koostunde loomine ja tajutud organisatsioonilise toetuse väljendumine.


Hommikukohvidele on oodatud ennekõike meie töötajad ja tudengid.
Ent kui Sa seda ei ole, siis oled samuti teretulnud!

Kõik hommikukohvid salvestatakse ja tehakse kättesaadavaks siinsamal veebilehel.

Oma idee ja ettepanek edasiste hommikukohvide esinejateks ning teemadeks saada personal@tlu.ee.

Kohvitamiseni!