Praktiline tellimuskoolitus organisatsioonidele "Katkestus. Koroonaviiruseaegne ja -järgne töökultuur maailmas"

Koroonapandeemiast tingitud muutused maailma töökeskkonnas innustasid Tallinna Ülikooli koos Neeme Rauaga koostama spetsiaalset koolitust, kuidas muutunud olukorras jätkuvalt tõhus ja edukas olla.

Koolitaja: Neeme Raud, Columbia ülikooli rahvusvaheliste suhete magister (MIA), ajakirjanik ja pikaaegne väliskorrespondent USA-s ja Venemaal. Neeme Raud on ajakirjanik, Eesti kõige staažikam väliskorrespondent, kes on töötanud aastaid USAs ja ka Venemaal. Bakalaureuse kraadi sai Raud New Yorgi Ülikoolist, kus spetsialiseerus lisaks ajakirjandusõpingutele ka organisatsiooni juhtimise ja -käitumise uurimisele. Pärast Columbia ülikoolist rahvusvaheliste suhete alal magistrikraadi saamist kuulus ta konsultatsioonifirma Deloitte New Yorgis asunud mänedžmendi uuringute töögruppi. Organisatsioonid ja neis toimuvad muutused – juhtimises kui ka töökultuuris  - on teda huvitanud ka ajakirjanikutöös, mille põhirõhk on olnud rahvusvahelistel suhetel. Raud on juhtinud ka koolitusi.

Koolituse eesmärk on:

• selgitada rahvusvaheliste ja rohkete videonäidete abiga, kuidas koroonaviiruse pandeemia on muutnud kogu maailmas tööl käimist ja töökultuuri, sundides üha enam inimesi kodutööle, mis võibki jääda uueks reaalsuseks
  • saada praktilisi näpunäiteid, millele igaüks peaks mõtlema, et kodutööl ehk kaugtööl edukas olla.

Koolitusel käsitletavad teemad:

• Kuidas maailma töökultuur on muutunud? Kui paljud firmad on otsustanud oma töötajad kodutööle jätta?
  • Miks ajaloos varem ei ole kodutööle jäämine õnnestunud, kuid nüüdses situatsioonis võib see muutuda paljude jaoks uueks reaalsuseks?
  • Koolitaja isiklik kogemus, kuidas muudatused elus on hirmutavad, kuid sageli möödapääsmatud.
  • Videonäited: Apple turule tulek; miks ja kuidas ei ole varasem koju tööle jäämine õnnestunud; videovestlused Eesti firmajuhtidega, kes kinnitavad, et nüüd on olukord maailmas sootuks teine.
  • Mis on kodus töötamisega kaasnevad peamised probleemid alates töötingimuste ja töökoha loomisest kuni sõnavabaduseni?
  • Praktilised nõuanded, mida järgida. Kuidas end motiveerida? Kuidas mitte langeda „dressipükste mentaliteeti"? Kuidas suhelda muu maailmaga?
  • Kuidas end videokonverentsidel ja töövestlustel hästi presenteerida? Praktiline videoharjutus. Filmitud materjali läbivaatus ja arutelu. Peamised katkestuse ehk disruptioni aspektid. Kuidas hakata konkreetselt oma organisatsioonis ja oma elus seda muudatust ellu viima?

Koolituse läbinud saavad TLÜ täienduskoolituse lõpudokumendi.

Lisainfo ja koolituse tellimine:

Koolitus- ja õppekavajuht
Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut