Hääleprobleemid kimbutavad paljusid inimesi, kelle oluliseks töövahendiks on hääl. Kas me tunneme oma hääleaparaati? Kas me teame, kuidas oma häält optimaalselt kasutada ja hoida?

Kutsume 25. aprillil 2019 kõiki huvilisi praktilisele kõne ja hääle treeningule

"Iga õppimine ja ülekordamine on seotud alguse taasleidmisega. Kui arvad endal olevat juba kogemusi, siis on alguspunkt lihtne ununema. Toomas Lõhmuste kõnetehnika koolitus pakkus mulle võimaluse pöörduda tagasi omaenese algusesse. Kustkohast saab alguse hääl? Mismoodi leida üles energia oma kehast? Kuidas anda mõttele vorm? Ehkki keegi teine ei saa sinu eest teha otsustavat sammu, siis on võimalik anda inspiratsiooni, et endasse uuesti vaadata. Jõustav oli seda meenutada."
Joonas Hellerma, Eesti Rahvusringhäälingu toimetaja ja saatejuht

Koolituse eesmärk on 

 • õppida tunnetama häält kui instrumenti;
 • saada ülevaade kõneaparaadi töö iseärasustest;
 • omandada praktilisi harjutusi ja näpunäiteid, kuidas esinemispingest vabaneda ning oma häält paremini hoida ja kaitsta.

Koolitusel tehakse praktilisi kõne-, hääle-, diktsiooni- ja artikulatsiooniharjutusi ning saadakse praktilisi näpunäiteid hääle optimaalseks kasutamiseks, hoidmiseks ja kaitsmiseks. Koolituse läbinud saavad TLÜ täienduskoolituse lõpudokumendi.

Aeg: 25. aprill 2019 kell 13.00 - 16.15. Tervitusjooki pakume alates kella 12.30st.

Registreerimise tähtaeg: 18. aprill 2019. NB! Osalejate arv grupis on piiratud.

Koht: Von Stackelberg Hotelli Tõllakuur, Toompuiestee 23, Tallinn. Vaata hotelli sisehoovis asuva Tõllakuuri fotot siit.

Koolituse maksumus ühele osalejale: 95 eurot, hinnale lisandub käibemaks. Hind sisaldab tervitusjooki, koolitust, materjale ja kohvipausi.

Korraldaja: Tallinna Ülikool

Koolitaja: Toomas Lõhmuste, MA; Tallinna Ülikooli kauaaegne kõnetehnika õppejõud, Eesti Rahvusringhäälingu dokfilmide ning telesaadete tekstide esitaja.

Eesti Päevalehe intervjuu Toomas Lõhmustega „Õiget häält leida ei olegi nii lihtne“ (Kaarel Kressa, Eesti Päevaleht). 

Registreeri koolitusele

Koolitusel osalenute tagasiside: 

 • "Igapäevase professionaalsuse säilitamiseks ja tagamiseks ülioluline koolitus. Isikliku tervise hoidmiseks hädavajalik. Parim praktilise kasuteguriga koolitus viimastel aastatel."
 • "Oskan nüüd hääle kasutusele rohkem tähelepanu pöörata ja seda efektiivsemalt kasutada. Ka lõdvestusharjutuste läbitegemine oli väga hea ja vajalik."
 • "Sain nõu, kuidas ja mida teha, et hääl tagasi tuleks (kui see on ära läinud). Häält tuleb hoida."
 • "Väga kasulik koolitus."
 • "Hääleharjutused – oskus neid enam kasutada. Tõlgina olen pidevalt kimpus hääle väsimisega ja sain uusi praktilisi teadmisi."
 • "Sain teada, kuidas hingamisharjutuste abil häält kasutada ja valitseda."
 • "Huvitav ja teistmoodi koolitus."
 • "Hääle hügieen – sain teada, kuidas hoida häält – ei olnud enne teadlik mõnest tegurist, mis häält mõjutavad ja millega teadmatusest patustanud olen."
 • "Koolituse kasutegur on suur, eriti seoses pinge tajumise ja maandamise ning hääle tervishoiu teemaga. Huumor kulub ka alati ära. Tänan!"
 • "Leidsin üles oma keskhääle. Tean nüüd, kuidas häält säästa. Oli väga mõnus koolitus."
 • "Oskan rohkem tähelepanu pöörata hääle puhkamisele ja praktilistele harjutustele, mida teha enne esinemist."

NB! Pakume sama koolitust ka organisatsioonidele tellimuskoolitusena. Tuleme kohale üle Eesti. Koolitus sobib meeskonnatreeninguks. 

Tutvu meie tellimuskoolitustega

Aitäh senistele klientidele ja partneritele:

Vabariigi Presidendi Kantselei, Õiguskantsleri Kantselei, Välisministeerium, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Euroopa Parlament, Eesti Advokatuur, Justiitsministeerium, Siseministeerium, Riigikantselei, Riigikantselei Tippjuhtide Kompetentsikeskus, Coca-Cola Central & Southern Europe, Sotsiaalministeerium, SA Innove, AS Swedbank, SEB Grupp, Nordea pank, Telia Eesti AS, Elisa Eesti AS, Microsoft Estonia AS, Maksu- ja Tolliamet, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, AS Tallinna Sadam, Selver AS, AS Danske Pank, AS Eesti Post/Omniva, Rahvusvahelise Ravimitootjate Liit, Paulig Eesti OÜ, Elron, Politsei-ja Piirivalveamet, Tallinna Tehnikaülikool, Valio Eesti AS, Põllumajandusministeerium, AS Tallinna Vesi, Rimi Eesti Food AS, Eesti Energia AS, Tervise Arengu Instituut, Eesti Töötukassa, KPMG Baltics OÜ, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, Tartu Ülikooli kliinikum, Notarite koda, Maanteeamet jpt.

Lisainfo:

Koolitusjuht
Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut
 

PostiaadressNarva mnt 29, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 509 0216