Pressiteade

Jututuba ajaloo õppetundidest ja III Maailmasõjast

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) vestlusõhtute sarjas TÜHI Jututuba toimub interaktiivne arutelu ajalooprofessor Karsten Brüggemanniga teemal „Ajaloo õppetunnid ehk millal algab III Maailmasõda?“.

Karsten Brüggemann

Prof. Karsten Brüggemanni peamised uurimisvaldkonnad on Vene ja Nõukogude ajalugu, hõlmates Balti riikide, kodu- ja iseseisvussõdade ajalugu, stalinismi ja hilise sotsialismi kultuuriajalugu. Lisaks sellele tegeleb ta rahvusnarratiivide ja mälukultuuriuuringute ning spordi ja turismi ajalooga.

Karsten Brüggemann on tegelenud õpetamise ja teadustööga nii välisriikides (Gießen, Hamburg, Leningrad, Lüneburg, Marburg, Moskva, Potsdam, Södertörn, Viin jt) kui Eestis (Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli Narva kolledž). Teda on tunnustatud Eesti riigi teaduspreemiaga humanitaarteaduste valdkonnas (2021).

Eesti keeles toimuv vestlusõhtu algab neljapäeval  20. oktoobril algusega kl 18 Tallinna Ülikooli Astra maja fuajees ning vestlust juhib Ivo Rull. Sissepääs on vaba.

Taustinfo TÜHI Jututuba seniste vestlusõhtute kohta

Vestlusõhtu Mari Uuskülaga