Teade

Mälestuste kogumise aktsioon “Minu Lotman”

Tallinna Ülikooli Juri Lotmani semiootikavaramu koos Tartu Ülikooli ja Eesti Semiootika Seltsiga kuulutab välja mälestuste kogumise aktsiooni "Minu Lotman".

Mäletusmärk JuriLotmanilke Tartu Ülikooli raamatukogu ees
Mati Karmin

28. veebruaril 2022 möödub 100 aastat Juri Lotmani sünnist. Maailmakuulsa semiootiku, filoloogi ja kultuuriteadlase juubeli puhul korraldavad Tallinna Ülikooli Juri Lotmani semiootikavaramu, Tartu Ülikool ja Eesti Semiootika Selts mälestuste kogumise aktsiooni „Minu Lotman“.

Mälestusi oodatakse nii neilt, kes Juri Lotmanit hästi tundsid, kui ka neilt, kellel kokkupuuted professoriga olid põgusad või juhuslikud. Lotmanit võib meenutada õppejõu, kolleegi või teadlasena, panna kirja lugusid külaskäikudest Lotmani juurde või meenutada, millised paigad Tartus või mujal Lotmaniga seostuvad.

Täpsem info kogumisaktsiooni kohta on SIIN.

Tunnusfoto: Ivo Rull