Ülikooli külastab tuntud karismaatiline filosoof Esa Saarinen

Reedest, 5. oktoobrist kuni laupäevani, 6. oktoobrini leiab Tallinna Ülikoolis aset Eesti filosoofia aastakonverents "Filosoofia kasulikkus ja kasutus", mis on rahvusvaheline. Peaesinejaks on tänavu karismaatiline ja ekstravertne Soomest pärit filosoof Esa Saarinen, kelle loengud on üliõpilaste seas väga populaarsed.

esa

Esa Saarinen on filosoof ning Helsingi Ülikooli ja Helsingi Tehnikaülikooli õppejõud. Saarinen kaitses 24-aastaselt doktorikraadi. Tema ekstsentriline esinemisviis tõi 90ndate lõpus loengutesse suuri rahvahulki ja teda hakati nimetama punkdoktoriks.

Saarinen on kirjutanud raamatuid, mis on tõlgitud ka eesti keelde. Samuti on ta on tihe külaline Soome televisiooni vestlussaadetes. Filosoof on varem palju kordi käinud Eestis esinemas.

Filosoofia aastakonverentsi korraldavad TLÜ humanitaarteaduste instituudi filosoofia eriala õppejõud. Lisaks Esa Saarinenile on üheks peaesinejaks ülikoolis filosoofiat õppinud poliitik Jevgeni Ossinovski.

Kahepäevane konverents on rahvusvaheline ning koosneb eesti- ja ingliskeelsetest sessioonidest. Juttu tuleb muu hulgas filosoofia tulevikust, selle kasulikkusest ja mitte kasulikkusest ning filosoofiast teaduses.

Kõik on oodatud ettekandeid kuulama ja diskussioonides osalema.

Konverentsi programmiga saab tutvuda siin.