Seminar

Aruteluseminar: "Põimõpe – uus väljakutse õpetajale"

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi vastavatud EDUSPACE uurimislabor kutsub kõiki huvilisi osa võtma arutelust põimõppe teemal.

Haridusteaduste instituut

09.09.2020 kell 15.00 - 16.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Mis on põimõpe? Põimõpe on õppemeetod, mida viiakse läbi videokonverentsi tarkvara kaasabil põimõpperuumis, kus õppijad jagunevad füüsilise klassiruumi ja oma kodude vahel. 

Põimõpperuum on seega õpiruum, mille võimalikud eelised ilmnevad virtuaalõppega võrreldes praktikumide ja muud käed külge koolitusvormide kaudu. Põimõpe võimaldab klassiruumis toimuvast õppest tehnoloogia toel aktiivselt osa võtta ka neil õppijatel, kellel füüsiline kohalolek pole võimalik (nt õppijate hajutamise, riskirühma kuulumise, tervislikel vms põhjustel). 


Põimõppe teemalisel aruteluseminaril tutvustame suvel läbiviidud põimõppe uuringu tulemusi ning arutleme erinevate osapooltega võimalike põimõppe stsenaariumide ja nende rakendamise võimaluste üle erinevates haridusastmetes. 

Seminar toimus põimruumis, kus osalejad asusid paralleelselt nii Tallinna Ülikooli EDUSPACE uurimislaboris kohapeal kui ka Zoom keskkonnas. .

Arutelus osalesid: Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun, haridusteaduste instituudi teadur Grete Arro, haridusteaduste instituudi andragoogika dotsent Larissa Jõgi, haridusteaduste instituudi alushariduse dotsent Maire Tuul, esitlustehnika ekspert Priit Grünberg, Jaan Poska Gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi jt. 

Arutelu modereeris: Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi EDUSPACE uurimislabori projektijuht Janika Leoste.