Teated

Algas registreerimine moodsa õppimise festivali „iduEDU“ töötubadesse

25. oktoobril 2019 on kõik huvilised üle Eesti oodatud Tallinna kesklinna hariduskvartalisse moodsa õppimise festivalile „iduEDU“. Töötubadesse registreerimine on nüüd avatud. Töötube viib festivalil läbi ka Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituut.

koolilapsed istuvad ümber laua

Kuidas on moodne õppida või õpetada? 25. oktoobril kell kell 11–16 toimub Tallinna kesklinna hariduskvartalis festival "iduEDU", kus leiab sellele küsimusele vastuse.

Festivalipäeva esimene pool on sisustatud eeskätt haridusasutuse juhtidele ja õpetajatele mõeldes, teine pool on suunatud ka lastelenoortele ning lapsevanematele.

Kesklinna hariduskvartalis – Tallinna Reaalkoolis, Tallinna Inglise Kolledžis ja Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 6, 8 ja 10), Tallinna Kesklinna Põhikoolis (Pärnu mnt 11) ning nende vahelisel õuealal – pakutakse rikkalikus valikus töötubasid. Töötube viivad läbi Tallinna koolid ja lasteaiad, kellel on jagada häid ideid huvitavaks õppimiseks, samuti eKool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse annavad ka õpilasfirmad, kes tutvustavad oma tooteid ja innustavad olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskendutakse täiskasvanuharidusele ja elukestvale õppimisele.

Festivali näitusealal tutvustavad firmad uudseid võimalusi, mida õpetamisel-õppimisel võiks kasutada. Kogu päeva kestval huvirallil saab uurides ja proovides koguda punkte ja osaleda auhinnaloosis. Tallinna Tondiraba Huvikool toob kohale isegi ralliauto.

Rohkem infot leiab festivali kodulehelt www.iduedu.ee, kus saab ka töötubadesse registreerudaTallinna Ülikooli haridusteaduste instituut viib festivalil läbi Tulevikukooli töötoa: õpioskuste ja programmide arendamise toetamine, kus arutatakse, kuidas rakendada positiivseid muutusi õppetöös nii, et need oleksid laiapõhjalised, jätkusuutlikud ja mõjusad.

Lisaks osalevad ülikooli õppejõud ja teadurid nt kaasava hariduse, õpetajate koostöisuse arendamise jt töötubades, mida viiakse läbi üheskoos koolide ja lasteaedadega.

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia ja In Nomine.

Täpsem info