Haridusteaduste instituudis on valminud interaktiivsed robomatemaatika digikogumikud

Suve jooksul said Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi haridusuuenduste tippkeskuses uue interaktiivse sisu neli robomatemaatika digikogumikku, mis on suunatud 3. ja 6. klassidele. Uued digikogumikud on huvilistele avatud ja ootavad õpetajate poolt kasutuselevõttu.

Lego WeDo robot

Iga kogumik sisaldab 20–25 minuti jagu interaktiivseid teemat kinnistavaid matemaatikaülesandeid ja 20–25 minutit robootikaeksperimente.

Robomatemaatika digiõppevara 3. klassile – WeDo
Robomatemaatika digiõppevara 3. klassile – LEGO EV3
Robomatemaatika digiõppevara 3. klassile – Edison
Robomatemaatika digiõppevara 6. klassile – LEGO EV3

Digiõpikud on loodud uues H5P interaktiivsete õpimaterjalide keskkonnas, kus õpetajad saavad ise hõlpsasti luua kaasavaid digiülesandeid. Sama keskkonna abil on muuseas loodud ka https://sisuloome.e-koolikott.ee/.

Kui õpetaja soovib e-Koolikoti sisuloome veebikeskkonnas õppematerjali kohendada ja muuta, siis peaks ta selleks kõigepealt looma omale HARI ID konto. Seejärel peab huvipakkuvad õppematerjalid kõigepealt oma arvutisse alla laadima ning seejärel HARI ID konto alt uuesti üles laadima, ning pärast seda saab ülesandeid redigeerida vastavalt vajadustele.

Muudetavad dokumendid leiab Robootika digiõppevara materjalide iga osa lõpusektsioonis nimega Abimaterjal. Sealt tuleb vajalik materjal alla laada ning kohendada oma õpilaste vajadustele vastavaks.

Ootame õpetajaid liituma robomatemaatika rakendusprojektiga

Kuni septembri alguseni on kõik 1.–9. klasside õetajad oodatud liituma ka robomatemaatika rakendusprojektiga, mis toetab eelnevalt kirjeldatud matemaatikatundide kooli toomist ja kasutuselevõttu.

Meetod on jõukohane ka igasuguse eelneva robootikakogemuseta õpetajatele ning tasuta koolitused algavad juba 21. augustist 2019 Tartus, Tallinnas ja Pärnus:
21.08 Tartus, registreeri siin
22.08 Tallinnas, registreeri siin
23.08 Pärnus, registreeri siin

Vaata lisa siit ja tutvu näidiskogumikuga e-koolikotis.