Innove kutsub tudengeid õpetajaametit tutvustavasse programmi

Innove ootab üliõpilasi liituma programmiga „Hariduse tulevikutegijad”, et tutvustada noortele tänapäevast õpetajatööd nii Eestis kui ka Hollandis. Kandideerimine on avatud 22. septembrini.

naeratav noor naine

Innove õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskuse peaspetsialist Silvia Uus ütles, et programm on mõeldud kõikide erialade bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe teise ja kolmanda kursuse üliõpilastele, kes ei ole õpetajakoolituse tudengid. „Ootame programmiga liituma julgeid ja avatud noori, kes on valmis kaaluma õpetajaametit kui üht võimalikku karjäärivalikut,“ sõnas Uus.

Lisaks sellele, et programmis antakse osalejatele aimu tänapäevasest õpetajatöö sisust, saavad tudengid panna proovile ka oma juhioskused ning tutvuda inspireerivate haridusmaastikul tegutsevate inimestega. Tegevuste käigus külastatakse mitmeid Eesti koole ning tutvutakse ka Hollandi õppeasutustega, et näha, kuidas on mujal maailmas haridustee organiseeritud. Osalejate transpordi-, majutus- ja toitlustuskulud kaetakse programmi poolt.

Hariduse tulevikutegijaks kandideerimiseks tuleb saata vabas vormis CV, akadeemiline õiend ja üheminutiline liftikõne teemal „Milline õpetaja oleksin mina tulevikus oma õpilastele?”. Avaldust koos dokumentidega oodatakse aadressile marili.anso@innove.ee hiljemalt 22. septembriks. Programm kestab oktoobrist järgmise aasta veebruarini.

Rohkem infot leiab Innove kodulehelt

Õpetajaametit tutvustav sihtasutus Innove on Eesti hariduse kompetentsikeskus. Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on sihtasutuse eesmärk edendada ühiskonnas õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu. Õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:
SA Innove