Üritus

Lääne-Virumaal toimub XXVI riiklik õpioskuste talgupäev

Tallinna Ülikool korraldab igal aastal üleriigilisi õpioskuste talguid, kus osalevad koolide 5. klasside viieliikmelised meeskonnad. Sel aastal toimub õpioskuste talgupäev juba 26. korda – sedakorda Väike-Maarja Gümnaasiumis 30. aprillil.

talgud

Homsele lõppvoorule eelnesid piirkondlikud õpioskuste talgupäevad 2021. aasta sügisel. Nii piirkonnavooru kui riikliku talgupäeva kompleksülesande on ette valmistanud Tallinna Ülikooli haridusteadlased. Igas piirkonnas vastutab koordinaator, kes korraldab kohapealse talgute teostamise.

Pandeemia tõttu kaks aastat edasi lükkunud õpitalgutel osalevad sel aastal erandkorras mitte 5. klasside, vaid 6. klasside viieliikmelised rühmad, kes kõik pannakse meeskonnana proovile. Õpilased lahendavad koostöiselt kompleksülesannet, kasutades selleks olemasolevaid teadmisi, otsides juurde vajalikku teavet ning analüüsides oma lahenduskäiku ja tööprotsessi. Fookuses on enesejuhitud õppimine ja ennastjuhtiva õppija kujunemine. Varasemalt tuntud riiklik õpioskuste võistlus läbis pandeemia-aastail ka uuenduskuuri: formaati arendati nii, et rõhuasetus oleks enam õpiprotsessil, süvenemisel ning et tulemuse kõrval väärtustatakse samavõrd ka võistluselt saadavat kogemust.

Osalejad

Sel aastal osalevad riiklikul talgupäeval Gustav Adolfi Gümnaasium, Häädemeeste Keskkool, Jõgeva Põhikool, Kuressaare Hariduse Kool, Käina Kool, Oru Kool, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, Rapla Vesiroosi Kool, Ruila Kool, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tartu Forseliuse Kool, Toila Gümnaasium, Viljandi Kesklinna Kool, Vinni-Pajusti Gümnaasium, Väike-Maarja Gümnaasium, Värska Gümnaasium ja Ülenurme Gümnaasium.

Toetajad

Riiklikku õpioskuste talgupäeva toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kirjastus Koolibri ja Jungent Estonia OÜ.

Rohkem infot