Teade

Rahvusvaheline ühisõppekava pälvis tunnustuse

Elukestva õppe assotsiatsioon (Association for Lifelong Learning – UALL) valis haridusteaduse instituudi rahvusvahelise ühisõppekava "Adult Education for Social Change" üheks nominendiks UALL 2019 auhindade rahvusvahelises kategoorias.

Tudengid

Õppekava akadeemiline koordinaator Tallinna Ülikoolis, professor Larissa Jõgi, sõnas, et UALL (University Association for Lifelong Learning) tunnustab erinevaid projekte, õppekavasid, akadeemilisi programme ja teadusuuringuid, mis edendavad elukestva õppe väärtusi, on jätkusuutlikud ning tuginevad edasiviivale rahvusvahelisele akadeemilisele koostööle neljas nominatsioonis: innovatsioon, rahvusvahelisus, jätkusuutlikkus ja teadusuuringud.

"Õppekava "Adult Education for Social Change" arengud ja koostöö nelja ülikooli vahel on olnud paljude inimeste panus ja koostöö," rääkis Jõgi. "Selline tunnustus peegeldab laiemat kiitust tehtule, tunnustust kõigile, kes on õppekava arengutesse panustanud, ja annab võimaluse olla veelgi nähtavam rahvusvahelises koostöös. See tunnustus võib olla ka õppekava kvaliteedi märgiks."

Ühisõppekava on rahastatud kuni aastani 2025 ja Jõgi usub, et tunnustus annab kindluse edaspidisteks ambitsioonikateks arenguteks ja ideedeks. "Muuhulgas soovime sama konsortsiumiga luua selle õppekava edasiarendusena doktoriõppe õppekava ja võimalused doktoriõpinguteks," kirjeldas ta tulevikuplaane. "Siinjuures soovin aga tänada kõiki, kes on meie ülikoolis ja meie instituudis õppekavasse panustanud, meid selle õppekava rakendamisel toetanud ja kaasa mõelnud!"

Võitjad kuulutatakse välja pidulikul auhindade jagamisel, mis toimub iga-aastasel UALL-i konverentsil 11. aprillil. Ühisõppekava konsortsiumi kuuluvad lisaks Tallinna Ülikoolile ka Glasgow ülikool, Malta ülikool, Küprose avatud ülikool ning Maynoothi ülikool.