Teade

Suri kasvatusfilosoofia ja üldkasvatusteaduse dotsent Airi Liimets

Reedel, 22. juulil lahkus meie hulgast Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi kasvatusfilosoofia ja üldkasvatusteaduse dotsent Airi Liimets.

küünal

Airi Liimets sündis 4. märtsil 1959. aastal. 1977. aastal lõpetas ta Tartu 8. Keskkooli, olles õppinud Vello Saage eesti keele ja kirjanduse süvaõppega klassis. Seejärel lõpetas Airi 1981. aastal Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli klaveri erialal ning 1984. aastal Tartu Riikliku Ülikooli eesti keele ja kirjanduse alal. 1994. aastal kaitses Airi Tartu Ülikoolis magistrikraadi kasvatusteaduse alal. Doktoriõpingud viisid Airi 1996. aastal Saksamaale Heidelbergi Pedagoogikakõrgkooli, kus ta 2004. aastal kaitses edukalt kasvatusteaduse doktori kraadi kasvatusfilosoofia alal.

Airi on olnud oluline kasvatusteaduste ja kasvatusfilosoofia valdkonna eestvedaja Eestis. Tema sulest on ilmunud auväärne hulk teaduspublikatsioone ning ta on toimetanud teaduskogumikke nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Airi teadustööd iseloomustab originaalsus, sügavus ja erudeeritus, samuti konstruktiivne kriitilisus ja laiahaardelisus. Kõik need väärt omadused kajastusid ka Airi töös õppejõuna. Ta on olnud väga tunnustatud üliõpilaste seas ning tema juhendatud magistri- ja doktoritööd on pälvinud mitmeid auhindu.

Mälestame Airit ning ta elab edasi meie mõtetes ja oma väärtuslikes töödes.

Avaldame sügavat kaastunnet Airi lähedastele.

Airi Liimets