Teadus

Teadlaste Ööl tutvustatakse uut tehnoloogiaga toetatud õpetamise ja õppimise uurimise laborit EDUSPACE

Teadlaste Öö Festivali Tallinna Ülikooli teadusnädalal tutvustab haridusteaduste instituut koostöös digitehnoloogiate instituudiga uue kontseptsiooniga uurimislaborit.

teadlaste öö

Teisipäeval, 24. septembril algusega kell 15 toimub koostöös Tallinna Ülikooli haridusteaduste ja digitehnoloogiate instituutidega uue uurimislabori avamine.

Toimumiskoht: Mare maja 3. korruse aatrium ja ELU-ala (Uus-Sadama 5)

Ürituse avavad Tallinna Ülikooli prorektor Priit Reiska, haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun ja digitehnoloogiate instituudi direktor Peeter Normak.

Tallinna Ülikooli haridusuuenduse tippkeskuse juht ja õpianalüütika professor Tobias Ley ning õpperobootika analüütik ja nooremteadur Janika Leoste annavad avamisüritusel huvilistele ülevaate uurimislabori kontseptsioonist ning tutvustavad labori sihtrühmasid ja seadmekogu, mida nii teadlased, õppejõud, üliõpilased kui ka õpetajad saavad oma uurimistööde läbiviimiseks kasutada.

EDUSPACE labor on TLÜ haridusteaduste instituudi, digitehnoloogiate instituudi ning haridusuuenduse tippkeskuse poolt ellukutsutud õppetööks ja tõenduspõhise õppeprotsessi uurimise keskus, mis alustab tööd digitehnoloogiate instituudis ja on 2020. aasta kevadel laienemas haridusteaduste instituudi ruumi Mare majas.

Tallinna Ülikooli haridusuuenduse tippkeskuse juht ja õpianalüütika professor Tobias Ley rõhutab, et aru saada, kuidas õpetamise ja õppimise uuendused mõjutavad klassiruumis toimuvat ja õpilaste õppimist, on vaja minna kaugemale pelgalt õpetajatele ja õpilastele suunatud uuringutest.

"EDUSPACE uurimislabor annab meile võimaluse katsetada uusi uurimisvahendeid ja võimaldab saada parema arusaamise õppija tegelikust käitumisest ja reaktsioonidest. Veelgi enam, see aitab meil teha oluliselt tihedamat ja vahetumat koostööd koolidega, et koos nendega katsetada värskemaid uuendusi õpetamisest ja õppimisest," selgitas Ley.

Loe uurimislabori kohta lähemalt