Avalik loeng

KNT teadusseminar „(Puust ja punaseks) - kuidas julgustada teadlasi rääkima ebaõnnestumistest oma teadustöös?"

14. aprillil kell 9.00 toimub TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse (KNT) teadusseminaride sarja kuues seminar. Seminari teemaks on „(Puust ja punaseks) - kuidas julgustada teadlasi rääkima ebaõnnestumistest oma teadustöös?“ ning esinejaks on teadusajakirjanik Virgo Siil. TLÜ KNT teadusseminarid toimuvad regulaarselt üle nädala kolmapäeviti kell 9.00-10.00.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

14.04.2021 kell 09.00 - 10.00

KNT teadusseminaride sari

 

Registreerige end KNT teadusseminaride sarja kuulama.


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja, lti@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

KNT teadusseminari loengusari

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tule kuula 14. aprillil kell 9.00 TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse teadusseminari „(Puust ja punaseks) - kuidas julgustada teadlasi rääkima ebaõnnestumistest oma teadustöös?“. Esinejaks on teadusajakirjanik Virgo Siil.

Tegemist on virtuaalse seminariga ning kuulama on oodatud kõik huvilised!

Teemast

Teaduskajastus (eriti populaarteadus) on valdavalt positiivne, saavutuste ja avastuste kõrval mainitakse vahel vaid probleeme rahastamise ja järelkasvuga ning seda tehakse võrdlemisi kuivalt, tabelite ja numbritega, unustades raskuste inimlik tahk. Nii isiklikul, valdkondlikul kui ka ühiskondlikul tasandil jätab see teadusest aga moonutatud mulje, millel võivad olla kaugeleulatuvad tagajärjed alates just sestsamast järelkasvust kuni tollesama rahastuseni. Esmalt vastavasisulise artikli ja hiljem raamatu koostamine andis mõtteainet kuidas, kellega/kellele ja miks teadustöö raskustest vestelda.

Esinejast lähemalt

Virgo Siil on teadusajakirjanik, tõlkija ja autor. Ta on lõpetanud Tartu ülikoolis ajakirjanduse nii bakalaureuse kui ka magistrikraadi. Magistritööna kaitses ta oma 2019. aastal ilmunud raamatu „Teadlane miiniväljal: Lähen ütlen tihastele, et teeme nüüd uuesti" ning lõpetas 2020. aastal cum laude. Virgo Siil on ajakirjanikuna töötanud nii Maalehes kui ka ERRi Novaatori toimetajana, kuni 2018 oli ta Tartu Ülikooli ajakirja Universitas Tartuensis peatoimetaja. Alates 2019. aastast töötab Siil vabakutselise ajakirjaniku ning tõlkijana ja kuulub Eesti Teadusajakirjanike Seltsi. 2020. aastal tunnustati Virgo Siili Teaduse ja tehnoloogia populariseerimise auhinna trükisõna kategooria peapreemiaga.

Vaata KNT tippkeskuse seminaride kavawww.tlu.ee/knt-teadusseminarid

Kus saab seminari kuulata?

Seminari saab kuulata otseülekandena 14. aprillil 9.00-10.00 meie TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi Facebooki lehelt https://www.facebook.com/TLULTI

NB: Seminari osalemise Zoomi link ning täiendav info saadetakse registreerijatele 2 päeva enne seminari algust (esmaspäeval). Kes registreerib end hiljem, saab kasutada võimalust ning jälgida seminari ülekannet TLÜ loodus- ja terviseteaduste Facebooki lehelt.

Kas seminari saab järelvaadata?

Jah (kuni järgmise seminarini). Kui te ei saa otseülekandel osaleda, siis salvestust saab Facebookis vaadata kuni järgmise KNT seminari alguseni.

Vaata kava: www.tlu.ee/knt-teadusseminarid


Lisainfo: emallene@tlu.ee ja kristjan.kask@tlu.ee