Tervise ja liikumise ülikooli loeng: „40+ mehe tervis“

TULE  laboriarsti Meeli Glükmanni loengusse meeste tervisest vanemas eas. Tule kuulama 16. oktoobril loengut „40+ mehe tervis“ , lektoriks laboriarsti Meeli Glükmann.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

16.10.2018 kell 17.00 - 18.00

TERVISE JA LIIKUMISE ÜLIKOOL sügis 2020

Tule osale TERVISE JA LIIKUMISE ÜLIKOOLI 2019 sügis hooaja loengusarjas!

LOENGUD TOIMUVAD teisipäeviti 17.00-18.30, Tallinna Ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones, ruum 406. Samuti on loengutes on võimalik osaleda ka virtuaalselt Zoom keskkonna kaudu.

Ühe loengu OSAVÕTUTASU on 2 eurot. Tasumine kohapeal ja sularahas või Zoomis osalejatele saadame arve.

Täiendav info: www.tlu.ee/terviseliikumise

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: karin.rohi@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TERVISE JA LIIKUMISE ÜLIKOOL sügis 2020

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Loengus räägitakse keskeas ja vanemate meeste tervisprobleemidest ja terviseriskidest. Viimasel ajal teadvustatakse üha rohkem, kui oluline on ise enda tervisest hoolida, jälgida ja ka võimalusel kontrollida.

Vanemas eas tõuseb risk haigestuda südame- ja veresoonkonna haigustesse, ligikaudu pooled üle 65 aasta vanused inimesed kannatavad ka kõrgvererõhktõve ehk hüpertooniatõve all. Kaalutõusu ja väsimust seostatakse sageli ainult vanusega, ehkki need võivad viidata hoopis mõne tervisehäire esinemisele. Kuidas mõjutab tervist ülekaalulisus, vererasvade ainevahetushäire ja kõrgenenud veresuhkrutase? Mis on metaboolne sündroom ja kuidas see mõjutab enesetunnet ja tervist? Ülekaal on sageli krooniliste haiguste tekkepõhjus, suurendab mitmekordselt ka südamehaiguste, insuldi, suhkrutõvesse haigestumise riski, mõjutades ka testosterooni taset.
Loengu kuulaja saab ettekujutuse, millised on optimaalsed veresuhkru, kolesteroolide, maksaensüümide ja mitmete teiste verenäitajate väärtused. Laboriarst selgitab, milliste analüüside tulemusi peaks jälgima, et olla terve ka vanemas eas.

“Tervise ja liikumise Ülikooli” sarja loeng toimub Tallinna Ülikooli Räägu 49 Tallinna õppehoones. Loeng algab kell 17:00 ja pikkus on ca 1,5 tundi, osavõtutasu on 2€ (maksmine koha peal ja sularahas)
Lektorist: Dr Meeli Glükmann töötab meditsiinilaboris SYNLAB Eesti OÜ kliinilise laboridiagnostika valdkonna juhina, nõustab laborimeditsiini erialal pere- ja eriarste ning konsulteerib laborisse pöörduvaid patsiente. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala, hiljem spetsialiseerunud laborimeditsiini erialale. Varasemalt on dr Glükmann töötanud Tallinna Keskhaiglas immunoloogia labori vastutava arstina ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla laboris immunoloogia ja tüviraku labori vanemarstina.

Loengusarja korraldab TLÜ Loodus- ja Tervisteaduste Instituut.
Täiendav info: tlu.ee/terviseliikumise karin.rohi@tlu.ee või telefonil: 53467581