Teated

Riigi teenetemärgid professor Kristjan Pordile ja dotsent Ülar Ploomile

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks enam kui sajale inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. Teiste hulgas saab Valgetähe III klassi teenetemärgi TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port. Valgetähe IV klassi märgi pälvib aga TLÜ humanitaarteaduste instituudi itaalia kirjanduse dotsent, tõlkija Ülar Ploom.

K. Port

Valgetähe IV klassi teenetemärgi saab samuti riigiametnik, TLÜ ühiskonnateaduste instituudi külalisõppejõud ja ning doktorant Ruth Annus. Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvib aga teiste hulgas TLÜ haridusteaduste instituudi doktorant Lehte Tuuling, kes alushariduse ja õuesõppe edendaja.  

Teenetemärkide saajate hulgas on ka Tallinna Ülikooli vilistlasi. Näiteks pälvib Valgetähe IV klassi teenetemärgi BFMi filmikunsti eriala vilistlane, „Tõe ja õiguse“ režissöör Tanel Toom. Palju õnne! 

President tunnustab tänavu vabariigi aastapäeva eel 114 inimest. Kersti Kaljulaid annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Noblessneri valukojas Tallinnas.

Täispika nimekirja kõikidest teenetemärkide saajatest leiab Eesti Vabariigi Presidendi kantselei kodulehelt