Eurocampus 2015 Cambridge’i Anglia Ruskini ülikoolis

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut  võtab osa õppe- ja teadustöö programmist EMICC (European Master in Intercultural Communication), mis ühendab kümme erinevat Euroopa ülikooli. EMICC’i sisuks on iga-aastane Eurocampus.

2016. aasta Eurocampust, mis leiab aset käesoleva aasta sügisel, organiseerib Tallinna Ülikool. See on neljakuune intensiivne programm, kus õpetavad koostöövõrgustiku erinevate ülikoolide professorid. Igast partnerülikoolist võivad seejuures osa võtta kuni viis üliõpilast. Ettevalmistused selle programmi jaoks juba käivad. 2016. aasta Eurocampuse ettevalmistav koosolek toimub 21.01-22.01.2016 Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis. Koostöövõrgustiku professorid kogunevad selleks, et arutada 2016. aasta Eurocampuse organisatoorseid ning didaktilisi/pedagoogilisi teemasid ja ka õppekava. Õpetlik on enne pöörduda üliõpilaste endi poole ja küsida, mida nad õppisid 2015. aasta Eurocampusest ning mida soovitaksid 2016. aastaks. Artiklis jagavad oma kogemusi Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe tudengid Temiloluwa Paul Adetola, Melvis Fozoung Alemazung ja Folakemi Blessing Awoyo. Nemad osalesid 2015. aasta Eurocampuses. Nende esmaste kogemustega võite tutvuda siin. Enne jõule lõpetasid tudengid edukalt 2015. aasta Eurocampuse Cambridge’i Anglia Ruskini ülikoolis ning said kultuuridevahelise kommunikatsiooni diplomi ja sellega kaasnevalt ka 30 EAPd. Kirjutas Anastassia Zabrodskaja (Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, eesti keele kui teise keele professor).