Allahinnatud!

Pühendusega Zara Mintsile 90. sünniaastapäeval. Kirjad, mälestused, artiklid

Kogumik “Pühendusega Zara Mintsile 90. sünniaastapäeval. Kirjad, mälestused, artiklid” (vene keeles) on austusavaldus Zara Mintsile (1927–1990), Tartu Ülikooli professorile ja silmapaistvale vene kultuuri hõbeajastu uurijale. 

Kogumiku on toimetanud ja koostanud Tatjana Kuzovkina, Mihhail Lotman ja Maija Halturina

Rohkem infot

Toodet pole enam laos

9,92 €

-20%

12,40 €

Lisa soovinimekirja

Lisainfo

Kõrgus 230mm
Laius 150mm
ISBN 978- 9985-58-831-4
Lehekülgi 528 lk
Köide Pehme köide
Ilmumisaasta 2017

Rohkem infot

Kogumik koosneb neljast osast. Esimese osa moodustavad Eesti Semiootikavaramu Zara Mintsi arhiivist pärinevad materjalid, nende hulgas tema päevikusissekanded aastatest 1941–1944. Teises osas esitletakse Zara Mintsi kirju teistest arhiividest ja erakogudest. Kogumiku kolmanda, mälestuste osa moodustavad Zara Mintsi sõprade, kolleegide ja endiste tudengite tekstid. Need tekstid annavad kogumiku lugejale võimaluse saada aimu Zara Mintsi võluvast isiksusest, tema olulisest rollist Tartu erilise õhustiku kujunemisel ja mõjust mitme põlvkonna üliõpilastele. Raamatu neljas osa pakub lugemiseks Zara Mintsi õpilaste ja kolleegide teadusartikleid ja -märkmeid. 

Kogumiku üks toimetaja, semiootik ja kirjandusteadlane Mihhail Lotman märgib: "Käesolev kogumik on esimene venekeelne minu emale Zara Mintsile pühendatud raamat. Mul oli rõõm tõdeda, et paljud tema õpilased üle kogu maailma mäletavad ja hindavad teda. Samas on kogumikus rohkesti arhiivimaterjale, mis olid ka minu jaoks üllatavad." 

Lae alla

30 toodet samas kategoorias