Informatsioon

Uued tooted

Eripakkumised

Viimati vaadatud

“Töö näitlejaga: Unustamatute esinemiste loomine filmis ja teles”

Judith Westoni

Inglise keelest tõlkinud Anu Lamp

Raamat sarjast “Gigantum Humeris”

Rohkem infot

4 toodet

10,90 €

Lisa soovinimekirja

Lisainfo

Kõrgus 230mm
Laius 150mm
ISBN 978-9985-58-830-7
Lehekülgi 333 lk.
Köide Pehme köide
Ilmumisaasta 2017

Rohkem infot

Selles klassikaks saanud raamatus jagab Judith Weston oma metoodika põhimõtteid, mida ta asus välja töötama soovist võtteplatsidel valitsevat õhkkonda kõigi osapoolte jaoks turvalisemaks ja meeldivamaks muuta, näitlejate ja lavastajate vastastikust empaatiat kasvatada ning julgustada neid kuulama iseendi ja oma tegelaste ainukordset häält.

“Raamatus “Töö näitlejaga” keskendub autor küsimusele, kuidas ennast näitlejatega töötamiseks ette valmistada nii, et sellest režissöörile mõnikord isegi veidi hirmutavast olukorrast saaks mänguline ja loominguliselt viljakas protsess. Siin on väärt ideed nii algajale filmitegijale kui ka kogenud režissöörile, et pühenduda võtteplatsil kõige olulisemale ja teha ennast paremini mõistetavaks tervele loomingulisele meeskonnale, ” on teose kohta öelnud režissöör ja stsenarist Moonika Siimets.

Judith Weston (s 1946) on Ameerika Ühendriikide näitleja ja näitekunsti õpetaja. 1988. aasta oktoobrikuus töötas ta välja esimese kursuse “Näitlemine lavastajatele” (“Acting for Directors”) ja kaks aastat hiljem, 1990. aastal, avas omanimelise näitestuudio. Sellest ajast on Weston oma metoodikat täiendanud, arendanud ning tutvustanud maailma eri paigus. Seni on Judith Weston avaldanud kaks raamatut “Töö näitlejatega” (“Directing Actors”, 1996) ja “The Film Director’s Intuition” ("Filmirežissööri vaist”, 2003).

Lae alla

30 toodet samas kategoorias