Informatsioon

Uued tooted

Eripakkumised

Viimati vaadatud

Otsides kogukonda sotsialismijärgses keskuskülas. Arenguantropoloogiline uurimus

Aet Annist

Raamat sarjast ACTA Universitatis Tallinnensis

Rohkem infot

Toodet pole enam laos

13,30 €

Lisa soovinimekirja

Lisainfo

Kõrgus 230mm
Laius 150mm
Kaal 750g
ISBN 978-9985-58-717-1
Lehekülgi 408
Köide Pehme köide

Rohkem infot

Käesolev raamat on esimene eestikeelne antropoloogiline uurimus Eesti ühiskonnast. Põhjalik ülevaade Eesti külaelust kujutab endast tausta, millelt mõista teravnenud suhteid inimeste vahel sotsialismist vabanenud, ent oma positsiooni kaotanud maaühiskonnas, aga ka pettumust ja lootusi, mida äratab välisrahadega ülesehitatud kogukonna arenguprogramm.

Autor kirjeldab, kuidas elu keskuskülade paneelmajades nõrgenevate sugulussuhete, kadunud tööalaste seoste ja võrdsuskultuuri murenemise tingimustes toob kaasa põletava soovi üksteisest eemale hoida. Kuidas kogukonda luua püüdev arenguprogramm ja selle üritused, mis inimesi pealtnäha kokku toovad, tegelikult süvendavad eraldumist.

Aet Annisti uurimus põhineb osalusvaatlusel kahes Kagu-Eesti keskuskülas. Ta vaatleb ühelt poolt Suurbritannia rahalise toe abil korraldatud osalusarengu programmi püüdlusi muuta kaks küla

koostoimivaks kogukonnaks ja teiselt poolt inimeste igapäevast kooselu.

Raamat paigutab inimlikud draamad koduühiskonnas ka võimutehnoloogiates toimunud üleilmsete muutuste konteksti ning esitab ülevaate arenguteooria ajaloost.

30 toodet samas kategoorias