Sissejuhatus ikonograafiasse. Piltide sisulise tõlgendamise võimalusi

Frank Büttner, Andrea Gottdang
Saksa keelest tõlkinud Mari Tarvas

Raamat sarjast Gigantum Humeris

Rohkem infot

12 toodet

15,90 €

Lisa soovinimekirja

Kõrgus 230mm
Laius 150mm
Kaal 550g
ISBN 978-9985-58-788-1
Lehekülgi 368 lk
Köide Pehme köide
Ilmumisaasta 2014

Rohkem infot

Frank Büttneri ja Andrea Gottdangi raamat „Sissejuhatus ikonograafiasse. Piltide sisulise tõlgendamise võimalusi“ (2009) on piltide kogemise ja mõistmise aluste tutvustus. Raamatus annavad Müncheni ülikooli professor Büttner ja Salzburgi ülikooli professor Gottdang sisuka sissejuhatuse nii ajaloolise kui kaasaegse pildikeele ikonograafiasse. Teisiti öeldes õpetavad nad, kuidas pilte „lugeda“ ja nende tähendusi mõista. Roos ei tähenda pildikoosluses alati roosi, Herakles alati antiikmütoloogia tegelast ja ajaloolist lahingut kujutava pildi tähenduseks pole alati või üksnes selle lahingu kujutamine. Ikonograafia õpetab vaatama representatsioonide taha, aru saama piltide ja arhitektuuri retoorikast. Raamat tutvustab ka ikonograafilise uurimismeetodi ajalugu, põhimõisteid, tähtsamaid teemasid ja allikaid. Sellega seltsivad piltide ja pildiprogrammide õpetlikud näidisanalüüsid.

Lae alla

30 toodet samas kategoorias