Kus mu väikeats!

Koostaja Erika Kalamees

Sarjast Tasku tarkmees

Rohkem infot

Toodet pole enam laos

12,50 €

Lisa soovinimekirja

Lisainfo

Kõrgus 200mm
Laius 140mm
Sügavus 30mm
Kaal 300g
ISBN 9789949290604
Lehekülgi 152
Köide Spiraalköide
Ilmumisaasta 2012

Rohkem infot

"Väga paljudega meist on vanemad või ka vanavanemad näpumänge mänginud ja sõrmesalme lugenud. Enda lapsepõlvest meenub vanaisa Toomas, kes õpetas selgeks „Tii-tii, tihane“ ja lõbustas lapselapsi kõdimängudega. Ta kõndis sõrmedega mööda kõdihellasid kohti ja luges kõndimise rütmis kas „Punga-pungat“ või siis „Pögöli-pögölit“,“ räägib sarjas Tasku Tarkmees nüüd juba teise näpumängukogumiku „Kus mu väikeats!“ koostanud Erika Kalamees.

2006. aastal ilmunud „Kus mu pöial?“ osutus vajalikuks ja populaarseks. Erika Kalameest kutsuti erinevatesse kohtadesse sõrmesalme mängima-tutvustama. „Andes teistele, saad ka ise,“ on ta kogenud. „Nii läheb asi tummisemaks ja mõnusamaks.“ Kursuslasi omavahel suhtlema, jagama pannes on autorini jõudnud uusi näpumänge või juba tuttavate teisendusi, millest nii mõnigi ka käesolevasse kogumikku jõudnud.

Kogumikus on nii rahvaluulearhiivist pärit kui ka kindla autori poolt välja mõeldud mänge. Mõni näpumäng on suust suhu liikudes raamatu koostajani jõudnud ning vahepeal autorinime ära kaotanud, suuliseks pärimuseks saanud. Näpumäng on elus!

8 toodet samas kategoorias