Avalik loeng

Jaak Kikase avalik loeng "Rännud aegruumis"

Oktoobri lõpu muudab põnevaks professor Jaak Kikase avalik loeng "Rännud aegruumis". Tegemist on populaarteadusliku füüsika loenguga ning on kõigile huvilistele tasuta.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

31.10.2019 kell 14:00 - 15:00

Jaak Kikase avalik loeng "Rännud aegruumis"

 

Olete registreerinud TLÜ Loodus - ja terviseteaduste instituudi avalikule loengule “Rännud aegruumis”. Avalik loeng toimub 31. oktoobril kell 14.00-15.00 ruumis M-225. Lisainfo TLÜ veebilehelt.


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli vastutav töötleja (spikk@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

Jaak Kikas loeng

Lisa kalendrisse

iCal calendar

jaak-kikas-tlu-banner.jpg

31. oktoobril kell 14.00 (ruum M-225) ootame kõiki huvilisi kuulama professor Jaak Kikase loengut  “Rännud aegruumis”.

Loengu tutvustus:

35.jpg

Jaak Kikas “Ping pong” (2014).

Oleme pööraselt uudishimulik liik. Muu hulgas on see kihutanud meid rändama. Nende rändude maamärkideks on varasemad maadeavastused ja tänased kosmilised sihtmärgid – eks ikka vastavalt meie tehnilise võimekuse kasvule. Kaugele niimoodi jõuda võiks, kui ka lähema täheni kulub valgusel üle nelja aasta? Või saaks kuidagi ka kiiremini? Ajas rändamine on olnud senini suuresti ulmekirjanike pärusmaa. Siiski on ka füüsikud sellel teemal spekuleerinud (spekulatsioonid tähendavad antud juhul soliidseid artikleid eelretsenseeritavates ajakirjades). Ja omaette küsimusena jooksevad siia sisse mälu probleemid – nii Endel Tulvingu individuaalse episoodilise mäluna kui kollektiivse virtuaalreaalsusena. Kas meie suhe ajaga on muutumas?

  • Loengu kestus: 14.00-15.00. 50 min loeng + 10 min arutelu.

Lektori tutvustus:

Jaak Kikas on Tartu Ülikooli korrastamata süsteemide füüsika professor. Tema teadustöö on olnud seotud tahkiste optilise kõrglahutusspektroskoopia meetodite arendamise ning rakendamisega. Lisaks on Kikas pikaajaline AHHAA teadusnõukogu esimees ning ta juhendas kaks kümnendit Eesti võistkonda rahvusvahelistel füüsikaolümpiaadidel. Ta on pälvinud tunnustust teaduse populariseerijana ning talle anti 2014. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärk.

Jaak Kikas on tegelenud ka fotograafiaga ning tema fotoloomingust on tehtud mitmeid näituseid. Jaak Kikase näitus "Studia Botanica" on kuni 31. oktoobrini nähtav Tallinna Ülikooli Terra hoone 2 korruse galeriis.

REGISTREERI LOENGUSSE!

Oodatud on ka gümnaasiumide rühmad. Kui grupis on üle 10 õpilase, siis palume koolidel anda oma registreerimise soovist teatada signe.pikk@tlu.ee.

Kohtumiseni loengus!


Lisainfo: Signe Pikk, signe.pikk@tlu.ee.

SÜNDMUST KORRALDAVAD:

LTI_est.jpgLTI_LOGO2(1).png