Seminar

26.01.2022 kell 16.00 - 16.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

„Kuidas tunda ära manipulatsiooni?”

2022. aasta esimeses Tallinna Ülikooli saatesarjas “Ekspert eetris” räägime manipulatsioonist ja kuidas seda ära tunda. Teemat avab Juri Lotmani semiootikavaramu juhataja, Tartu Ülikooli doktorant ja veebipõhise õppematerjali „Õpi ära tundma manipulatsiooni“ üks loojatest Merit Rickberg.

Veebipõhine õppematerjal „Õpi ära tundma manipulatsiooni“ õpetab märkama erinevaid vaenuliku infomõjutustegevuse viise ning annab juhiseid, kuidas nendega kokku puutudes toimida. Infomõjutustegevuse võtted on muutumas üha keerulisemaks ning seega ka raskemini äratuntavaks. Õpikeskkonna eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust infojulgeolekust ning arendada nende teadmisi sellest, kuidas kaasaegses inforuumis ohutult liigelda. Õpikeskkond on loodud pidades silmas Kaitseväe koolitusvajadust ning on mõeldud kasutamiseks nii tegevväelastele kui ajateenijatele suunatud õppetöös. Samas sobib see ka laiemalt meediahariduse õppematerjaliks. Õppematerjali loojateks on Tartu Ülikooli Semiootika osakonna teadurid Andreas Ventsel, Mari-Liis Madisson ja doktorant Merit Rickberg ning Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi kaasprofessor Sten Hansson.

Saatejuht on BFM-i lektor Mart Soonik.

Vaata saadet

Facebooki sündmus