Pressiteade

Loomehäkk täitis möödunud nädalavahetuse põnevate ideedega

Möödunud nädalavahetus tõi rekordarvu osalejaid Baltimaade suurimale loomevaldkonna arendusmaratonile TTÜ Mektorys. Kohale tuli üle 100 edumeelse inimese, sh 22 Tallinna Ülikooli tudengit. Peale ideede esitlemist moodustati 18 meeskonda ning alustati tööd sama eesmärgi nimel – arendada oma idee 48 tunni jooksul žüriile esitlemiseks piisavalt küpseks, motivaatoriks läbi aegade suurim auhinnafond.

Loomehäkki võitjad

14.–16. septembril juba kuuendat korda Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia kaaskorraldusel toimunud 48-tunnise loomemajanduse arendusmaratoni teema oli sel korral Creative Tech – loov tehnoloogia, tehnoloogiline loovus, lõimumine ja füüsilised tooted, pannes ka rõhku ringmajandusele ja nn zero-waste ärimudelitele. Lai valik teemasid tõi kohale erinevate valdkondade loomeinimesed, tudengid, disainerid, IT-mehed ja -naised, ettevõtjad ning teised huvilised. Nende tegevusele ja ideedele andsid tagasisidet Eesti parimad ja tuntumad mentorid erinevatest valdkondadest: Mihkel Virkus, Heiti Mering, Lars Erik Hion, Jana Kukk, Kerli Kant Hvass, Jana Pavlenkova, Ants Lusti, Ionel Lehari, Mariana Hagström, Kaspar Hanni, Dan Mikkin, Marko Toom, Tõnis Bramanis, Aleksander Aidarov, Ruth-Helene Melioranski.

 

Esmaskordselt Loomehäki ajaloos otsiti lahendust lõimumise probleemile. Integratsiooni Sihtasutuse poolt välja pandud 3000-eurone auhind läks tiimile The Game, kes läbi lõbusa mängu panevad erinevaid rahvusi omavahel suhtlema. Ühe integratsiooni hõlbustava lahenduse pakkus välja ka tiim Integradio. Nende idee oli töötada välja toimiv ühine platvorm podcast'idele, mis koondaks kõik tehtud saated ühte kohta ja oleks seeläbi huvilistele lihtsalt leitavad. Selline platvorm annaks välismaalastele, kes teevad Eestis või Eesti kohta saateid, võimaluse enda loomingut laiema publikuni tuua. See idee tõi tiimile auväärse III koha ja auhinnad EBSilt, EMTAlt, TTÜ Mektorylt ja Brand Manualilt.

 

II kohale paigutasid austatud žüriiliikmed tiimi Cookers/Eaters, mis plaanib vastloodud rakendusega viia kokku inimesed, kes mõistliku hinna eest soovivad oma valmistatud toitu müüa neile, kellel mingil põhjusel pole aega või soovi ise süüa teha. Auhinnad pani neile välja Veebimajutus, Edu & Tegu programm, EEK Mainor ja Brand Manual.

 

Ideid oli palju, nii nagu inimesigi, ja loomulikult tähendas see väga tihedat rebimist esikoha pärast. Pika ja tulise arutelu tagajärjel saavutas I koha tiim nimega MUUT, mis püüab läbi „targa arvuti“ käivitada inimesi ja parandada maailma. Näiteks toodi kohvitopsid, mida visatakse igas minutis ära ligi miljon. Aktiivse kasutajaga suhtlemise kaudu pakub nende lahendus välja mängulisi viise keskkonda parandada – ühekordsete kohvitopside asemel kasutama korduvkasutatavaid vahendeid. See loob lisaväärtust ühiskonnale ja maailmale laiemalt. Esikoht andis osalejatele ligipääsu ka Robotexi ettevõtlusvõistlusele ja konverentsile.

 

Žürii hindas kõrgemalt uuenduslikke, fokusseeritud ja kindla meeskonna poolt arendatud ideid. Žüriisse kuulusid Olga Selitsheva, Eva Leemet, Mari-Ann Meigo Fonseca, Mariana Hagström, Anu Oks, Harri Tallinn, Inga Kõue, Jana Pavlenkova, Heiti Mering , Evelin Mitt, Ants Lusti, Birgit Aljaste, Martin Aadamsoo ja Tõnis Bramanis. Eriauhindu andsid välja EstBan, Tieto, Ergo, Digix, Loov Eesti, Tallinna Loomeinkubaator, Startup Estonia, Prototron, Ajujaht.

 

Kuues Loomehäkk sai teoks tänu suurepärastele partneritele, mentoritele, žüriiliikmetele ja loomulikult ideedest pungil osalejatele. Varsti on aeg juba uusi ideid küpsetama hakata. Hakkame sättima!

 

Loomehäkk on Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel osa ettevõtlusprogrammist Edu ja Tegu, mille eesmärgiks on edendada ettevõtlusõpet kõigil haridustasemetel ning süvendada ettevõtlikku mõtteviisi. Loomehäkki rahastatakse Euroopa Sotsiaalarengu Fondist ning Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest.

 

Lisainfo: FB Loomehäkk