Pressiteade

Ülikoolis toimus koostööfestival

1. novembril kell 10 algas Tallinna Ülikoolis festival „Õigel ajal õiges kohas“. Eesmärk oli tutvustada kõrgkoolide tippteadlaste uurimisteemasid. „Koostööfestival on mõeldud selleks, et nii teadlased kui ka ettevõtjad leiaks häid mõtteid koostööks ning et kasulikud mõtted saaksid hiljem ka teoks,“ ütles Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas rohkeid osalejaid tervitades.

Katrin Niglas festivalil kõnelemas

Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustiku ADAPTER partnerite korraldatava festivali märksõnad olid tänavu inimene, loovus ja masin. Neid teemasid lahkasid teadlased nii liftikõnedes kui ka koos ettevõtjatega paneeldiskussioonides.

Muu hulgas tuli jutuks töötajate tulemuslik onboarding, tööstressi ja tööväsimuse ennetamine, tulevikutootmises vajalikud pädevused, targa linna lahendused, digilahenduste tootearendus jne.

„Kõrgkoolid üheskoos ettevõtlus- ja avaliku sektoriga saavad olla nii innovatsiooni, majanduskasvu kui ka ühiskonna arengu mootor,“ ütles koostööfestivali moderaator, Tallinna Ülikooli arendusprorektor Andres Jõesaar. Ta lisas, et tänane festival on hea koht tulevaste partnerite leidmiseks, sest kohal on üle saja teadlase ja eksperdi.