Pressiteade

Ülikool liitus kestlikkusele suunatud koalitsiooniga

16. oktoobril kirjutas rektor Tiit Land alla leppele, millega Tallinna Ülikool liitus koalitsiooniga "Kestliku arengu heaks".

Lepingu sõlmimine

Tallinna Ülikooli visioon on olla targa eluviisi eestvedaja Eestis, mis hõlmab endas ka kestlikku elukorraldust. "Seetõttu on mul väga hea meel, et esimese ülikoolina Eestis selle koalitsiooniga liitusime,“ sõnas rektor. „Kestlikkuse põhimõtete järgimine õppe-, teadus- ja arendustöös annab nii meile kui ka meie koostööpartneritele täiendavaid võimalusi paremasse tulevikku panustada.“

TLÜ on juba liitunud Euroopa pealinnade ülikoolide assotsiatsiooni jätkusuutliku arengu platvormiga UNICA Green, mis lisab kestlikkust tähtsustvale mõtteviisile rahvusvahelise mõõtme. Uudne ja samas oluline võimalus kestliku mõtteviisi praktikasse viimiseks on ülikooli uue õppeaine, ühiskonna tegelike probleemide lahendamisele suunatud ELU interdistsiplinaarsed projektid.

Koalitsiooni eestvedaja, Arengukoostöö Ümarlaua juhi Sigrid Solniku sõnul on ühiskondlik muutus kestlikuma ja õiglasema tuleviku nimel võimalik ainult siis, kui selle nimel töötavad erasektor, riik, vabaühendused ja haridusasutused. “Vaadates raporteid kas kliima või õnnelikkuse kohta on selge, et vaja on kestlikumaid lahendusi. Olukorra muutmiseks on oluline, et suured, ühiskonnas olulist mõju omavad asutused näitavad, et see on oluline teema, kuhu tasub panustada. Koalitsioon usub, et koos tegutsedes on seljatagune tugevam ja hääl kõlavam”.

Koalitsioon "Kestliku arengu heaks" loodi mitmete Eesti ettevõtete, vabaühenduste ja riigiasutuste koosloomena 13. aprillil 2018. Koalitsiooni on oodatud kõik need, kes soovivad kestliku arengu vallas kogukondlikul, ühiskondlikul ja ka poliitilisel tasandil arvamust avaldada – ettevõtjad, vabaühendused, poliitikakujundajad ning otsustajad.

Ülikooli teadur Liisa Puusepp sõnastas koalitsiooniga ühinemise tähtsustamiseks ka soovitused teemal "Hooli & hoia!".

Hooli & hoia!

-hooli iseendast ning panusta oma vaimsesse ja füüsilisse heaollu;

-hooli koostööst ja inimestest, kellega sa koostööd teed, lähtu sealhulgas ülikooli väärtustest nagu avatus, kvaliteet, nõudlikkus, professionaalsus ja ühtsus;

-hooli õppimisest ning mõtle, millised on Sinu õpetamis- ja õppimisviisid, kas need on mõjusad ja aitavad maailma paremaks muuta;

-hooli maailmast ja jälgi oma tarbimisharjumusi (sh jäätmete teket) ning mõtle, kas on kohti, kus oma käitumist muuta saaksid;

-hooli ühiskonnast ja teadustööd tehes mõtesta, kas saadud tulemused teevad ühiskonda paremaks, aitavad kaasa tarkadele poliitilistele otsustele;

-hooli ajast - nii enda kui teiste omast!

-ole see, kellelt õppida!

Rohelise ülikooli põhimõtetest lähemalt: https://www.tlu.ee/roheline-ulikool

Pildigaleriid tänasest leppe sõlmimisest näeb siit