Meeskoor juubeldab Mustpeade majas

27. aprillil kell 17.00 algab Tallinnas Mustpeade majas Tallinna Ülikooli meeskoori kontsert "Neli oktavit, ainult mustad ehk 20. juubel". Publiku ette tuleb 37 laulumehest koosnev aktiivne seltskond, dirigentideks Indrek Vijard ja Kadi Uibo.

mustpeade maja

Koor loeb end 1955. aastal asutatud Tallinna Pedagoogilise Instituudi meeskoori järeltulijaks. Praegusele koosseisule pani aluse aga 1999. aasta sügisel kokku tulnud Tallinna Noorte meeskoor. Dirigendid olid siis Indrek Vijard ja praeguseks meie hulgast lahkunud Jüri Rent, hingelt ja vaimult suur meeskoori patrioot, kelle vaimsust ikka edasi kantakse.

„Harrastajatena on meie siht hoida ja säilitada laulukultuuri kõrgtaset, oleme selle ülesandega hästi toime tulnud,“ kõneles Indrek Vijard juubelikontserdi eel. „Koori jalajälg on jäetud mainekatele konkurssidele Inglismaal, Soomes, Tšehhis, Venemaal.“

Vijard on veendunud, et just ülikool on põhjus, miks ollakse loominguliselt aktiivsed ja muusikaliselt heas vormis, olgu kinnituseks mõne nädala eest mainekalt Tallinn 2019 koorifestivalilt saadud III preemia.