Pressiteade

Ilmus funktsionaalse treeningu käsiraamat

Viimase 25 aasta jooksul välja arenenud treeningufilosoofiatest üks populaarsemaid on funktsionaalne treening, mille mõte on arendada funktsionaalset jõudu konkreetseteks tegevusteks. Raamatust „Funktsionaalne treening“ leiab ajakohaseid määratlusi, funktsionaalse treeningu murrangulisi kontseptsioone, konkreetseid harjutusi ja spordialaspetsiifilisi treeningukavasid.

Funktsionaalne treening

Raamatus toodud treeningukontseptsioonid ja ‑meetodid on turvalised, tõhusad ja teaduslikult põhjendatud. Need põhinevad parimatel tänapäevastel teadmistel, aga on esitatud nii lihtsas vormis, et on igale treenerile, füsioterapeudile, sportlasele või lapsevanemale arusaadavad. Oma loogilise ülesehituse kaudu annab „Funktsionaalne treening“ sellest populaarsest teemast lihtsa, aga mitmekülgse arusaamise.

Raamat koosneb kolmest osast: I osas tutvustatakse jõutreeningu ajaloolist tausta ning defineeritakse funktsionaalsuse ja funktsionaalse treeningu põhielemendid; II osas käsitletakse funktsionaalse treeningu viise ja iga treeninguviisi raames kõige kasulikumaid funktsionaalseid harjutusi; III osas vaadeldakse harjutuste valiku, treeningukava koostamise ja periodiseerimise põhitõdesid ning esitatakse levinumate spordialade näidiskavad.

Tallinna Ülikooli spordibioloogia professor Kristjan Port ütles raamatu kohta: „Oleme nii palju targemaks saanud, et igipõline deviis „harjutamine teeb meistriks“ enam ei rahulda. Harjutamine peab rajanema tarkusel, oskusel valida harjutuste ja eesmärkide vahel. Üllatavalt hästi vigu ära kannatav keha jätab mulje kirglikust tegutsemisest, mida ei tohiks aga treenimisega segi ajada. On lugematu hulk võimalusi valesti tegutseda. Treenimise põhimõtteid koos harjutuskavadega tutvustav „Funktsionaalne treening“ on suurepärane allikas, et viia treenimise kvaliteet tänapäeva nõuete tasemele.“

Raamatu autor Juan Carlos Santana on Floridas Boca Ratonis tegutseva Inimvõimete Instituudi (Institute of Human Performance) asutaja ja direktor. Santana on sertifitseeritud jõu- ja üldkehalise treeningu treener, USA Üleriigilise Jõu- ja Üldkehalise Treeningu Liidu (NSCA) liige ning Ameerika Spordimeditsiini Kolledži sertifitseeritud tervisetreeningu instruktor. Tal on magistrikraad sporditeadustes Florida Atlandi Ülikoolist, kus ta on ka õppejõuna õpetanud võistlussportlaste jõu- ja üldkehalist treeningut, sporditreeningu süsteeme ja jõutreeningut.

„Funktsionaalne treening“ ilmus Tallinna Ülikooli kirjastuse sarjas „Gigantum Humeris“. Raamatu tõlkis inglise keelest Marina Maran, erialaselt toimetas Indrek Otsus.

Funktsionaalne treening