Teade

Ideekonkurss Negavatt otsib taas maailmamuutjaid

Suured ideed saavad alguse väikestest mõtetest. Energiasäästu konkurss Negavatt tuleb taas, et aidata Sinu keskkonnasäästu idee ellu viia. Juba kuues konkurss ootab keskkonnasäästlikke ideid kõikidelt 18-30 aastastelt noortelt. Parimad mõtted saavad teoks kuni 10 000 euro eest.

Maakera

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) ressursisäästu konkursile saab ideid esitada alates käesolevast nädalast. Idee puhul võib tegu olla nii toote kui ka teenusega, mis aitab hoida keskkonda või kampaaniaga, mis aitab tõsta teadlikkust. Seda nii kodus, koolis, linnas või kogu maailmas!

Energia säästmise mõte ei pea olema täiesti detailideni viimistletud, sest lõplik lahendus saab reaalsuseks spetsialistidega koostöös. Lihtsalt lase oma mõttel vabalt ja piirideta lennata ning muuda maailma paremaks läbi elektri, soojuse, transpordi, toidu, jäätmete, riiete, vee või näiteks paberi säästmise.

Viie eelmise hooaja jooksul on Negavatile laekunud kokku 226 ideed tänu millele on Tartu Ülikoolis läbi viidud kraanivee joomise kampaania või jõusaali paigaldatud elektrienergiat tootvad jalgrattad. Samuti on konkursilt tuule tiibadesse saanud võtmehoidjaks kokkuvolditavaid ja korduvkasutatavaid poekotte tegev Poko ning kontorite sisekliima süsteemide automatiseerimisega tegelev idufirma SmartVent. Oma projektidega lähevad jõudsasti edasi ka taaskasutatud materjalidest biolagunevat toidupakendit arendav Boxit, korduvkasutatavate kohvitopside mugavat ja kiiret pesemislahendust arendav Circup ning puidujääkidel baseeruvat 3D printimislahendust arendav 3Cular.

Esita oma idee 3. märtsiks Negavati kodulehel ning võida selle elluviimiseks kuni 10 000 eurot.

Lisateave negavatt.ee või facebook.com/negavatt.

bänner