Teade

Galerii: laulu- ja tantsupeo tuli peatus Tallinna Ülikooli juures

1. juunil Tartust alanud XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ tule teekond jõudis 3. juulil kell 15 Tallinna Ülikooli juurde, kus Eesti Muusika- ja teatriakadeemia rektor Ivari Ilja andis tule üle TLÜ rektorile Tiit Landile.

tule tulemine

Raul Talmari ja Indrek Vijardi taktikepi all kõlas ülikooli kooride esituses teiste hulgas ka silmapaistva vilistlase Peep Sarapiku “Ta lendab mesipuu poole”. Sarapikule omistati E. Vilde nim. Tallinna Pedagoogilises Instituudis aastal 1973 keskkooli muusika ja laulmise õpetaja kvalifikatsioon.

Astra maja ees oli tule üleandmise puhul väljas ka teise tuntud vilistlase, 2009. aasta üldtantsupeo idee autori ja peo aujuhi Henn Tiiveli lõputöö, tantsijaid kujutav värvilisest klaasist mosaiik. Tiivel lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi aastal 1965 joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse eriala. Henn Tiivel on lubanud sündmuse puhul ka ise kohal olla.

Ülikooli esindajad viisid laulupeotule ka professor Riho Pätsi kalmule Metsakalmistul. Hulganisti muusikat ja selle kõrval mitmeid õpikuid kirjutanud Päts oli ka laulupidudel lastekooride üldjuht. Teeneka õppejõu sünnist möödub tänavu 120 aastat.

Tallinna Ülikooli kollektiividest osalevad XXVII laulu- ja XX tantsupeol „Minu arm“ sümfooniaorkester, meeskoor, naiskoor, BFMi segakoor, vilistlaskoor Helia ning rahvatantsurühm Soveldaja.

48194968886_18ca83349c_o.jpg

Vaata pildigaleriid sündmuse kohta siit