Külaline

President Kersti Kaljulaidi kõne Tallinna Ülikooli Päeva aktusel

President Kaljulaid
Foto: Piret Räni

Tallinna Ülikooli Päeval esinenud President Kersti Kaljulaid rõhutas, et Eesti haridusedu põhjused on meie minevikus ja püüdlustes pakkuda lastele parimat võimalikku haridust hoolimata ajast ning riigikorrast.

"Meie sajandipikkune edu emakeelse hariduse andmisel saab meid ainult julgustada, et küllap tuleme toime ka nüüd. 21. sajandi väljakutsetest me kõiki veel ei tea. Õpetame oma lastele ka seda, et tulevik ongi keeruline ja et elukestev õppimine tähendab ka seda, et me ei suuda neile täna anda tulevikuks vajalikke teadmisi. Aktsepteerime seda, aga anname neile midagi enamat. Anname neile humanistlikud väärtused. Meie tänast ühiskonda vaadates tundub mulle, et sellest on meil võib-olla jäänud natuke puudu", kõneles Kersti Kaljulaid.

Presidendi kõne on täispikkuses võimalik lugeda siit

Aktuse galeriid näeb siit. Vaata ka presidendi Facebooki'i lehe postitust ja pilte.

kylalisteraamat.jpg
Foto: Evelin Värva