Edulugu

Tallinna Ülikooli teadlased pälvivad presidendilt teenetemärgi

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. Nende seas on ka mitmed Tallinna Ülikooli inimesed.

valgetäht

Valgetähe IV klassi teenetemärgi saab koolipsühholoogia professor Eve Kikas, kes on rahvusvaheliselt tunnustatud koolipsühholoogia valdkonna liider ning panustanud nii akadeemilisse kui ka rakendusvaldkonda. Tema teadustöid tsiteeritakse pea 250 korda aastas. 

 

Valgetähe IV klassi teenetemärgi pälvib ka Tiiu Kirsipuu, kes nii Eesti Kunstiakadeemia õppejõud kui ka Tallinna Ülikooli vormiõpetuse dotsent. Kirsipuu on arvuka ja omanäolise skulptuuriloomingu autor, esindanud Eestit oma loominguga näitustel üle maailma, samuti korraldanud mitmeid skulptuurinäitusi ja populariseerinud erinevaid skulptuuri vorme. 

TLÜ kasvatusteaduste dotsent Tiiu Kuurme pälvib Valgetähe V klassi teenetemärgi. Tema teeneteks loetakse tegevust alternatiivpedagoogika, üldkasvatusteaduslike teooriate ja väärtuskasvatuse alal. Kuurme on avaldanud ka mitmeid perekonna-, kooli- ja kasvatusteemalisi ning üldist sotsiaalset problemaatikat puudutavaid artikleid ja esseesid. 

President annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi keskuses. Kõikide teenetemärgi saajatega saab tutvuda Eesti Vabariigi presidendi kantselei kodulehel