Teade

TLÜ noored teadlased astusid üles galal „Teadus kolme minutiga“

Noored teadlased üle Eesti võtsid täna õhtul Eesti Teaduste Akadeemias mõõtu populaarteaduslike ettekannete pidamises. Oma teadustöö tutvustamiseks jagus vaid kolm minutit. Tallinna Ülikoolist astusid galal üles Elina Malleus ja Karmen Reinpõld. Kokku esines galal 18 finalisti erinevatest ülikoolidest ja teadusasutustest.

teadus

Karmen Reinpõld on loodus- ja terviseteaduste instituudi tervisekäitumise ja heaolu õppekava esimese aasta doktorant ja maastikuratturite koondise peatreener. Karmeni uurimisteema on laktaadi, kinureniinide ja tsütokiinide dünaamika jälgimine spordivõimekuse hindamisel jalgrattaspordis.

Elina Malleus on samuti loodus- ja terviseteaduste instituudist, kus ta töötab nooremteadurina ja on ühtlasi psühholoogia doktorant. Elina uurimisteema on teadmiste/mõistete areng loodusteadmiste valdkonnas ja sellega seotud individuaalsed ning keskkondlikud tegurid.

Konkursi finaalile eelnesid eelkonkursid igas ülikoolis. Võitjatega asuvad tööle professionaalsed video- ja filmiinimesed ning mõne kuu vältel tehakse tihedas ühistöös nende loengutest 3-minuti pikkused teadusfilmid. Viis filmi jõuavad Eesti Televisiooni saatesse Terevisioon, kus rahvas hääletab nende seast oma lemmiku. Tänavuste võitjate ning kõikide etteastete kohta saab infot ERRi portaalist Novaator.

Info möödunud aastate konkursside kohta (sh viited galaõhtu ülekandele ja võiduklippidele, samuti galeriile) leiab teavet akadeemia kodulehelt.