Teadus

Alustab teadusvõistluse „Rakett 69“ kümnes hooaeg

4. jaanuaril alustab populaarne teadus-võistlusmäng „Rakett 69“ Eesti Televisiooni ekraanil ning võistlustulle astub 30 teadushimulist noort.

rakett 96

Avasaate lõpuks selgub 15 väljavalitut, kes alustavad sel hooajal võistlemist. Hooaja lõpus selgub parim noor teadlane, kes pälvib 10 000-eurose teadusstipendiumi. Lisaks peapreemiale ootab kolme parimat osalejat õppekoht vabalt valitud erialal Tallinna Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Ülikoolis või sellest aastast lisandunud partnerina ka Eesti Maaülikoolis. 

Järjekorras kümnes hooaeg koosneb 16 saatest. Kogu võistlusel hoiavad silma peal kohtunikud Aivar Vaigu, Riin Tamm, Heli Lukner, Kaja Pae, Mart Noormaa ja Taavi Kotka.

SA Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaansoni sõnul on saade eestlaste jaoks oodatud ja vajalik. “Peame väga tähtsaks, et noored loodus- ja täppisteaduste, inseneeria ning tehnoloogia vastu huvi tunneksid. „Rakett 69“ aitab sellele kindlasti kaasa,” lisas ta. 

“Rakett 69” alustas esmakordselt 2011. aastal. Saatesari valmib koostöös ETAG-i ja Vesilinnu koostöös. Saate režissöör ja kaasautor on Indrek Simm.

Loe lähemalt