Edulugu

Edukate naisteadlaste portaali lisandus 11 Tallinna Ülikooli teadlast

Eesti Teadusagentuur (ETAG) esitas edukate naisteadlaste portaali AcademiaNet 66 Eesti teadlase nimed, nende seas oli ka 11 Tallinna Ülikooli teadlast.

Tallinna Ülikool

AcademiaNet portaali eesmärk on tutvustada naisteadlasi ja tõsta nende nähtavust rahvusvahelisel teadusareenil. Portaal on teadlastele ja teadusasutustele hea abivahend ekspertide, esinejate, akadeemiliste töötajate ja projektipartnerite leidmiseks.

Portaali jõudvad teadlased peavad olema silmapaistva akadeemilise taustaga ja iseseisva uurimisrühma juhtimise kogemusega.

„Eesti osalemine AcademiaNet-is avardab meie naisteadlaste võimalusi osaleda rahvusvahelises teaduskoostöös. Naisteadlased peavad AcademiaNet-i väga oluliseks infoallikaks. Seetõttu on heameel tõdeda, et igal aastal üleilmselt esile tõstmist väärivate Eesti naisteadlaste nimekiri pikeneb,“ lisas teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

AcademiaNet on aktiivne alates 2010. aastast ja avatud kasutamiseks kõigile teadushuvilistele. Kokku on Šveitsi teadusfondi (Swiss National Science Foundation) hallatavas portaalis esindatud rohkem kui 3400  teadlast üle maailma.

2022. a. lisandusid AcademiaNet portaali järgmised Tallinna Ülikooli teadlased:

Larissa Jõgi, haridusteaduste instituudi andragoogika dotsent
Katrin Kullasepp, loodus- ja terviseteaduste instituudi üldpsühholoogia dotsent
Tuuli Kurisoo, humanitaarteaduste instituudi teadur
Triin Lauri, ühiskonnateaduste instituudi avaliku poliitika dotsent
Eve-Liis Roosmaa, ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia lektor
Luule Sakkeus, ühiskonnateaduste instituudi demograafia rahastusega professor
Külliki Tahvel-Viia, teadussiirde valdkonna juht
Katrin Tiidenberg, Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi osaluskultuuri professor
Terje Väljataga, haridusteaduste instituudi õpikeskkonna uuringute vanemteadur
Sónia Cláudia Da Costa Sousa, digitehnoloogiate instituudi interaktsioonidisaini dotsent
Tanya Elena Fernandez Escudero, humanitaarteaduste instituudi teadur