EKSPERT EETRIS ⟩ Marju Kõivupuu: “Me peame rääkima surmast”

Täna, 21. septembril on „Ekspert eetris“ saates külas kultuuriloolane ja folklorist Marju Kõivupuu, kes räägib saates sellest, miks on oluline rääkida surmast ja leinast. Samuti on teemaks matmise ja surmaga seotud rituaalid.

pilt Marju Kõivupuu

Marju Kõivupuu leiab, et senisest rohkem tuleks juba haridussüsteemis surmale ja leinaga toimetulekule tähelepanu pöörata. Näiteks klassiekskursioon kalmistule pakub tema hinnangul õpilastele palju õppimise võimalusi ja aitab samal ajal mõista surma kui olemust.

Lisaks sellele on Marju Kõivupuu seda meelt, et surma ja leina tuleks ka õpetajate koolitamisel rohkem käsitleda. Vastasel juhul puuduvad pedagoogidel oskused ja teadmised, kuidas neil teemadel õpilastega rääkida ja lein kui protsess jääbki koolitundides käsitlemata.

Saates tegi Kõivupuu juttu ka Eestis levivatest matmise ja surmaga seotud rituaalidest ning ta jagab ka mõtteid selle kohta, mida tasub ka tänapäeval matuseid korraldades silmas pidada.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Vaata saadet