Pressiteade

Filmitööstus toetab doktoriõpet Tallinna Ülikoolis

TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituut ehk BFM loob koostöös Eesti Filmi Instituudiga doktorandiprojekti ENFFE ehk “Eesti nüüdisaegne filmitööstus, filmiturud ja ekspordistrateegiad”. Tegemist on esimese filmitööstuse rahastatud doktorikohaga Tallinna Ülikoolis.

bänner

Audiovisuaalkunstide ja meediauuringute doktoriõppekaval on aastal 2021 aga koguni kolm vaba kohta. Üks neist puudutab, nagu öeldud, Eesti nüüdisaegse filmitööstuse, filmiturgude ja ekspordistrateegiate majandusteaduslikku ja poliitikauuringute põhist uurimist, ülejäänud kahe teemad on vabad.

Doktoriõppesse astuda soovijal peab olema magistrikraad või sellega võrdsustatud kvalifikatsioon, kindel eesmärk ja plaan tulevasteks õpinguteks ning inglise keele oskus B2 tasemel. ENFFE projektikohale kandideerijatel palutakse ühenduda professor Ulrike Rohni või professor Indrek Ibrusega. Üldised vastuvõtutingimused on leheküljel www.tlu.ee/doktoriope.

Tallinna Ülikooli BFM tervikuna on orienteeritud tudengite ettevalmistamisele tööks kaasaegses, dünaamiselt arenevas meediasüsteemis. Lisaks filmi- ja televisioonierialadele on loodud ristmeedia või videomängude tootmisele keskenduvad õppekavad, hiljuti käivitus ´Nüüdismeedia´ magistriõppekava. Kõik need on sisend ka doktoriõppekavale.

Loe lähemalt: www.tlu.ee/bfm/audiovisuaalkunstid-ja-meediauuringud