Hagi Šein pälvis EFTA galal „Panus Eesti televaldkonda“ tunnustuse

Tänavusel Eesti filmi- ja teleauhindade galal pälvis kategoorias „Panus Eesti televaldkonda“ tunnustuse Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi telekultuuri külalisprofessor Hagi Šein.

Hagi Šein

BFM-i külalisprofessor Hagi Šein on olnud tegev ajakirjaniku, meediajuhi ja õppejõuna, ent loonud ka stsenaristi ja režissöörina mitmeid dokumentaalfilme. Näiteks „Ratastoolitants“ (1986), „Raudrohutee“ (1985) ja „Lepatriinutalv“ (1989).

Televisiooni õppejõuna alustas Šein 1976. aastal karjääri Tartu Ülikoolis (toona Tartu Riiklik Ülikool). Aastatel 1997–2003 töötas ta Concordia Rahvusvahelise Ülikooli meediateaduskonna dekaanina, Audentese Ülikoolis aastatel 2003–2006 ja seejärel jätkas akadeemilist karjääri Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis, kus ta töötab professorina tänaseni. Akadeemilise karjääri jooksul on ta kirjutanud mitmeid olulisi uurimusi Eesti televisiooni ajaloost.

Hagi Šeini õpilaste seas on näiteks Katrin Saks, Vahur Kersna, Maire Aunaste ja Aarne Rannamäe.

Ajakirjanduse ja meediajuhi karjääri alustas Hagi Šein 1967. aastal, mil ta asus tööle „Aktuaalse kaamera“ tootmisassistendina (1967–1968). Aktuaalses Kaameras töötas Šein 1988. aastani, kuid 1968 edutati ta filmimonteerijaks ning 1971. aastal saatejuhiks.

Tunnustuse pälvinud Šein on juhtinud muu hulgas erinevaid saatesarju, näiteks „Prillitoos“, „Kodulinn“, „Ajurünnak“ ja „Mõtleme veel“.

Aastatel 1990–1992 oli ta Eesti Televisiooni peadirektori asetäitja ja 1992–1997 Eesti Televisiooni peadirektor, 2000–2012 Ringhäälingu- ja Rahvusringhäälingunõukogu liige ning 2010–2012 Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu esimees.

Hagi Šein on pälvinud karjääri jooksul mitmeid kõrgeid tunnustusi, teiste seas Vabariigi Presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi 2002. aastal, Riigivapi III klassi teenetemärgi 2006. aastal ning Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia 2014. aastal. 2015. aastal tunnustas toonane Tallinna Ülikooli rektori Tiit Land Hagi Šeini Tallinna Ülikooli teenetemärgiga.

Oleme Tallinna Ülikoolis Hagi Šeini üle uhked ja soovime palju õnne!