Merike Sisask valiti inimarengu aruande peatoimetajaks

Eesti Koostöö Kogu nõukogu valis vaimse tervise ja heaolu teemalise Eesti inimarengu aruande (EIA) peatoimetajaks Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaaltervishoiu professori ning Eesti demograafia keskuse vanemteaduri Merike Sisaski.

bänner

„Oleme väga rahul, et vaimse tervise teemalise EIA koostamist hakkab juhtima parim teadlane võimalikest,“ tõdes Eesti Koostöö Kogu nõukogu esimees Kaie Karniol. Pälvis ju Sisask tänavu nii riikliku teaduspreemia kui ka Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Vaimse tervise teemaline inimarengu aruanne ilmub 2023. aasta alguses. „Aruande fookus seatakse kahele küsimusele: esiteks, mida saab teha ennetavalt, et inimese vaimne tervis oleks hea ning teiseks, mis vajab arendamist, et vaimset tervist hoida,” rääkis Sisask.

Tallinna Ülikoolist on EIA peatükkide toimetajateks veel jätkusuutliku arengu prorektor Helen Sooväli-Sepping ja osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg, sissejuhatuse kirjutamisse on kaasatud emeriitprofessor Airi Värnik.

Eestis on inimarengu aruanne ilmunud 1995. aastast. 2006. aastast alates annab kogumikku välja SA Eesti Koostöö Kogu.