Oma alma mater´it otsimas

Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Raimo Pullat esitles koos TLÜ vilistlase dr Tõni Liibekiga raamatut „Oma alma mater’it otsimas. Enne Teist maailmasõda Euroopa tehnikakõrgkoolidest võrsunud Eesti insenerid ja arhitektid“.

bänner

446-leheküljeline rikkalikult illustreeritud raamat annab esmakordselt põhjaliku ülevaate enne Teist maailmasõda erinevates Euroopa tehnikakõrgkoolides õppinud eestlastest ja Eestist pärit  baltisakslastest, venelastest ja juutidest.

Euroopa tehnikakõrgkoolides õppinud insenerid ja arhitektid moodustasid enne Teist maailmasõda suurima ja mõjukaima osa Eesti Vabariigi tehnilisest haritlaskonnast. Nimeliselt on neid teoses esile toodud ligi pool tuhat. Nad on loonud arvukalt Eesti sümbolobjekte, kuid neil on olnud ka rahvusvaheline mõõde. Teise maailmasõja keerises põgenesid paljud neist

Läände, asudes erialasele tööle Rootsis, Ameerika Ühendriikides, Austraalias jm. Uurimus põhineb aastatepikkusel arhiivitööl Peterburi, Riia, Gdański, Karlsruhe, Berliini, Brno ja Varssavi ning mitmetes Eesti arhiivides. Eelpool nimetatud olid ka linnad, kuhu eelkõige tehnilist kõrgharidust omandama siirduti, kuid õppima mindi ka Prantsusmaale, Inglismaale, Austriasse, Šveitsi, Soome ja mujale.

Raamatu andis välja kirjastus Estopol.

raamatu kaas