Raamatuid saab laenutada kontaktivabalt

Koroonaviiruse leviku tõttu on kõik Tallinna Ülikooli raamatukogud, õpikeskus ning filmi- ja meediaraamatukogu lugejatele suletud.  Küll aga on võimalik laenutada Rävala pst 10 asuvast teadusraamatukogust nüüd raamatuid kontaktivabalt.

akadeemilise raamatukogu hoidla

Raamatute kontaktivaba laenutamine

Kõikidel Tallinna Ülikooli liikmetel on võimalik raamatuid kontaktivabalt laenutada Rävala pst 10 asuva teadusraamatukogu järgmistest asukohtadest: TLÜAR hoidla, perioodika, filosoofia saal, humanitaarteadused, kasvatusteadused, sotsiaalteadused, loodusteadused, rakendusteadused ning meditsiini ja sporditeaduste saal. Selleks, et raamatut laenutada, peab olema selle staatus e-kataloogis ESTER „kohal“.

Raamatud saab tellida e-posti kojulaenutus@tlulib.ee kaudu. Tellitud raamatutele tuleb järele tulla teadusraamatukogu fuajeesse ning seda saab teha esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel, vahemikus kell 12–15. Fuajeesse saab siseneda ID-kaardiga ning enda tellitud nimelised raamatud leiad fuajeesse asetatud käru pealt.

Tellimust esitades tuleb kindlasti ka märkida, millal raamatutele järele tullakse. Kui lugeja ei ole e-kirjas ära määranud kättesaamise aja või tekivad muud küsimused, siis võetakse tellimuse esitajaga eraldi ühendust. Et on eriolukord, siis saavad ülikooli õppejõud laenutada ka teavikuid, mille staatus ESTERis on „kohalkasutuseks“.

Lugejad, kelle raamatu tagastamise tähtaeg on lähenemas, ei pea seepärast muretsema. Kõik tagastustähtajad on pikendatud kuni 5. maini 2020. Ka ei võta raamatukogu viivistasu praegu perioodi eest, mil raamatukogu on suletud. Kes aga soovib raamatuid tagastada, saab seda teha v a i d 24/7 tagastusautomaadi kaudu.

Tuletame meelde, et raamatukogu lugejaks registreerimine on lihtne ning seda saab teha iseseisvalt veebivormi kaudu. Raamatuid saab tellida kohe peale lugejaks registreerumist!

Registreeru lugejaks

E-ressursid

Lugejad saavad kasutada e-raamatukogu ETERA  ning Eesti E-varamu portaali, kust leiab rohkelt huvitavat ja vajalikku kirjandust. Raamatukogu digiteerimiskeskus hetkel uusi materjale juurde ei skaneeri, seega saab kasutada ETERAs vaid juba olemasolevaid teavikuid.

E-ajakirjade ja e-raamatute teadusandmebaasid on TLÜ liikmetele kriisiolukorrast olenemata kättesaadavad. Andmebaaside kodus kasutamiseks tuleb sisse logida Akadeemilise raamatukogu inforessursside lehel enda TLÜ kasutajatunnustega.

Iga päev vastavad erialareferendid küsimustele e-posti aadressil erialainfo@tlulib.ee. Soovijad võivad ühendust võtta ka oma valdkonna ainereferendiga. Nende kontaktid on leitavad siin. Referendid võtavad jätkuvalt vastu raamatutellimusi ka õppejõududelt. Olukorrast lähtudes soovitatakse tellida võimalusel e-raamat.

Eriolukord nõuab rohkem tähelepanu

Lugejate ja töötajate viirusesse nakatumise riski vähendamiseks saab raamatuid tagastada vaid 24/7 tagastusautomaadi kaudu. Kõik tagastatud raamatud desinfitseeritakse enne, kui need kogusse tagasi pannakse. Raamatukogu on pikendanud kõik tagastustähtajad 5. maini, seega ei ole lugejatel vaja kiirustada raamatute tagasi toomisega.

Tellitud raamatutele järele tulles järgige terviseameti juhiseid: ID-kaardiga uksest tohib siseneda üks inimene korraga ning järjekorra tekkides hoidke teiste inimestega vahet kaks meetrit.

Pane tähele, et ID-kaardiga ukse juures puudub käte desinfitseerimisvahend. Kuigi puhastame raamatukogu pindu järjepidevalt, ei saa raamatukogu ohutust täielikult tagada (nt võib vahetult enne Teid ust avada nakatunud inimene).