Pressiteade

Selgusid Tallinna Ülikooli kirjandusauhinna 2021 nominendid

Selgusid Tallinna Ülikooli kirjandusauhinna 2021. aasta nominendid. Auhindu jagatakse kolmes kategoorias: algupärane ilukirjandusteos, ilukirjanduslik lühipublikatsioon ja tõlge.

Tallinna Ülikooli Terra hoone

Algupärane ilukirjandusteos

• Rein Raud, „Päikesekiri“
  • Eda Ahi, „Maailma avastamine“
  • Jürgen Rooste, „Signaal surnud tähelt“
  • Andrei Ivanov, „Театр ужасов“ (ee „Õuduste teater“)
  • Urmas Vadi, „Hing maanteeserval“
  • Epp Annus, „Tere, Aleksander“
  • Mariann Rückenberg, „Hull elu“
  • Mart Kangur, „Armkude“
  • Hasso Krull, „Ava“
  • Kristjan Haljak, „Warszawa centralna“
  • Maarja Kangro, „Õismäe ajamasin“
  • Kätlin Kaldmaa, „Lydia“
  • Jan Kaus, „Vaade“
  • Laura Evisalu, „Juhused“

Ilukirjanduslik lühipublikatsioon

• Triin Tasuja, „Parfüümipoe juhataja“
  • Ilja Prozorov, „Kaheksa minutit“
  • Kruusa Kalju, „Mälestusi Õndsuse ööklubist“ (kümnikpala), „Kuidas meil asjad käivad“, „Üleelamiste vanake“, „Käisime õues“
  • Maarja Kangro, „Sõjareporter“
  • Triin Tasuja, „#0“, „lindude must“ jt luuletusi (Looming 2021, nr 11, lk 1466–1469)

Tõlge

• Alari Allik, Sei Shōnagoni „Padjamärkmed“, tõlge klassikalisest jaapani keelest
  • Katja Koort, Gan Bao „Vaimude otsija kirjad: Valitud lood“, tõlge klassikalisest hiina keelest
  • Rein Raud, William Carlos Williamsi „Kevad ja üldse: Valik luuletusi“, tõlge inglise keelest
  • Jan Kaus, J. G. Ballardi „Koleduste väljapanek“, tõlge inglise keelest
  • Arno Baltin, Anna Žīgure „Läti rahva käekäik: Hetki ajaloost“, tõlge läti keelest

Tallinna Ülikooli kirjandusauhinda antakse välja aastast 2007 tunnustamaks autoreid, kes õpivad või töötavad Tallinna Ülikoolis või on selle vilistlased.

Kandidaate said esitada Tallinna Ülikooli akadeemilised üksused, professorid ja varasemad preemia laureaadid. Lõpliku valiku nominentide seast teeb žürii, kuhu tänavu kuuluvad Kaja Kann, Alvar Loog, Reili Argus, Anne Lange ja Liis Kibuspuu.

Kirjandusauhinna laureaadid kuulutatakse välja Tallinna Ülikooli päeval 18. märtsil.